Yavuz Oğhan’ın Radyo Sputnik’teki programı sonlandırıldı

Radyo Sputnik’te Yavuz Oğhan’ın sunduğu Bidebunudinle ve Söylemesibizden adlı programlar, Ahmet Davutoglu ile yapılan röportaj sonrasında yayından kaldırıldı.

Eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoglu’nu konuk eden Oğhan, AKP’ye karşı sert eleştirilerde bulunan Davutoglu’na Ismail Sayma ve Akif Beki ile gündeme dair sorular sormuştu.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Radyo Sputnik ile ilişkisinin sonlandırıldığını açıklayan Oğhan, “Türkiye’de hiçbir iyi iş cezasız kalmaz” diyerek tepki gösterdi.

Türkiye’de hiç bir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi YouTube kanalımızdan yaptığımız halde, #bidebunudinle ile @makifbeki ve @ismailsaymaz la yaptığımız #söylemesibizden artık RS FM’de değil.

Uzun yıllardır Radyo Sputnik’te program hazırlayan ve sunan Oğhan, ana akım medyanın tek taraflı yayınlarından kaçan dinleyicilerin gözdesi olmuştu. Son aylarda Söylemesibizden adlı programıyla da İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin katılımıyla gündeme dair konuşmalar yapılıyordu.

Rusya devletinin uluslarası arenadaki sesi olan Sputnik’te yaşananlar, Erdoğan ve Putin arasında yakın ilişkilerin yansıdığı pek çok alan arasında yer aldı.(Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.