Uğur Dündar: Ekrem İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki programa moderatörlük yapmama kararı aldı

Uğur Dündar, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında yapılacak programa moderatörlük yapmayacağını açıkladı. Dündar, “Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyorum” diyerek kararının gerekçesini açıkladı.

Uğur Dündar’ın söz konusu yayında moderatör olması fikrini AKP adayi Binali Yıldırım dile getirmişti.

İşte Uğur Dündar’ın açıklaması:

“Kamuoyuna açıklama:
23 Haziran seçimleri öncesinde yapılacak açık oturumla ilgili olarak aldığım karar, aşagıdaki tweetlerdedir…

1/4- Tarihi 31 Mart seçimleri öncesinde, Sn.B.Yıldırım ve Sn.E. İmamoğlu’nun katılacağı açık oturumun moderatörlüğü için her iki adayın da ismim üzerinde uzlaşmaları, onurla sürdürdüğüm 50 yıllık meslek hayatımın manevi madalyalarından biri olmuştur.

2/4- Halkımızın yıllardır Türkiye’nin en güvenilir ismi olarak tarafıma gösterdiği güvenin, siyasi kutuplaşmanın zirveye çıktığı bu dönemde ve böyle önemli bir konuda her iki aday tarafından paylaşıyor olması son derece anlamlı ve değerlidir.
Her iki adaya da teşekkür ediyorum.

3/4- Kendime ve toplumuma karşı duyduğum sorumlulun bilinciyle, bu açık oturumda adaletin terazisini milim saptırmayacağıma ve geçmiştekilerde olduğu gibi, her iki tarafın da yayın sonrasında teşekkürleriyle karşılaşacağıma en ufak şüphem yoktur. Bunlarla birlikte…

4/4- Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.