Trump: Medya, son 72 saatte bizim politikalarımıza Suriye’de 7 yedi yıl boyunca gerçekleşen katliamlara olmadıkları kadar öfkeli”

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’de bulunan ABD askerlerini çekme kararına gelen tepkilere “Medya, son 72 saatte bizim politikalarımıza Suriye’de 7 yedi yıl boyunca gerçekleşen katliamlara olmadıkları kadar öfkeli” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazdığı tehditler içeren mektub ile Demokrat Senatörler arasında “hakaret” edildiği iddia edilen bir görüşme gerçekleştiren Trump, kararlarını savunurken, medya organlarını da iki yüzlülükle suçladı.

Obama yönetimi boyunca 500 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Trump ” Obama’nın Başkanlığı esnasında “politik çözüm” için uğraşılırken Suriye’de 500 bin kişi hayatını kaybetti” ifadelerini kullanarak Obama yönetiminin Suriye politikasını da eleştirdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımlarına devam eden Trump, Demokrat Parti mensuplarını da ikiyüzlülükle suçladı. Trump’ın Demokratların “Sonu gelmez savaşlarda ABD askerlerinin çekilmesi fikrine Demokratların en basından beri destek verdiklerini ancak kendisinin adım atmasından sonra tutum değiştirdiklerini belirtti.

Trump ile Demokrat Parti mensupları arasında Suriye’deki son durumun değerlendirildiği toplantı esnasında Trump ve Demokratlar arasında hakarete varan tartışmalar yaşandığı iddia edilmişti. Toplantıyı terk eden Demokrat Partili bazı Senatörler, başkanın “kendinden geçtiğini” iddia etmişlerdi.

Trump, Suriye’den asker çekme ve Türkiye’nin YPG/SDG’ye yönelik operasyonuna karşı çıkmaması iddiasıyla Amerikan basını ve siyasi camiasında “Essiz müttefiklere ihanet”etmekte suçlanıyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.