TRAJEDI/ 11 Eylül saldırılarından kurtuldu, Nairobi’deki saldırıda hayatını kaybetti

Salı günü Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen terör saldırısında 11 Eylül 2001 saldırılarından yara almadan kurtulan bir ABD vatandaşı dâhil 13 kişi hayatını kaybetti.

11 Eylül gazisi Jason Spindler adlı işadamının terör örgütü mensuplarının Nairobi’deki lüks bir otel kompleksine saldırısı esnasında bir Britanyalı ve 12 Kenya vatandaşıyla birlikte hayatını kaybettiği açıklandı.

El Kaide bağlantılı El Şebab terör örgütünün üstlendiği saldırı 20 saat sürdü. Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta yaptığı açıklamada saldırıya karışan bütün teröristlerin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

40 yaşındaki Spindler, merkezi Nairobi’de bulunan ve gelişmekte olan ülkelere yatırım yapan I-DEV şirketinin genel müdürlüğünü yapıyordu. Terör saldırısının kurbanı olan Spindler’in saldırı esnasında otelde öğle yemeği yediği düşünülüyor.

Jason Spindler’in kardeşi Jonathan Facebook paylaşımında kardeşinin öldürüldüğünü doğruladı.

11 Eylül saldırılarından kurtulan Jason Spindler Nairob’de El Şebab saldırısında hayatını kaybetti

Jonathan Spindler şunları yazdı, ” Bunu bildirmek benim için çok zor. Kardeşim Jason bu sabah Nairobi’de düzenlenen bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybetti. O, 11 Eylül saldırılarından sağ kurtulmayı başarmıştı.”

Ayrıca, “Ailemizin nasıl hissettiğini tarif edebilecek kelime bulmakta zorlanıyorum ancak şunu söyleyebilirim… Jason Spindler, sen her zaman mükemmel bir evlat, kardeş ve amca olarak kalacaksın. Huzur içinde uyu” dedi.

The Daily Mail Online’n aktardığı habere göre Spindler, 11 Eylül saldırıları esnasında Salomon Brothers yatırım bankası için analist olarak çalışıyordu. Dünya Ticaret Merkezinin 7. binasında bulman Spindler saldırı sonrasında alevler içinde kalan binadan kaçmayı başardı. Ofisinin bulunduğu bina ise Kuzey Kulesinin çökmesi sonrası tamamen yıkıldı.

Enes Kahrıman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.