Suudi Arabistan, Müslüman kadın politikacılara savaş açtı

Suudi Arabistan , Müslüman kadın politikacılara savaş açtı

Suudi Arabistan, Amerikalı Müslüman kadın politikacılara savaş açtı.

Financial Times’ta yayımlanan Ola Salem imzalı makalede, Suudi Arbistan’ın kongre seçimlerini kazanan müslüman politikacı kadınları yalan haber, bağnazlık ve ırkçılık içeren söylemlerle hedef aldığı iddia edildi.

Somali kökenli başörtülü müslüman politikacı İlhan Omar ve diğer müslümanlara yönelik benzer tutumun ABD’li muhafazakar hristiyanlardan da geldiğini belirten Salem, ABD’li rahip E.W. Jackson’ın kongrenin başörtülü kadınların varlığıyla islamileştiği, bunun önlenmesi gerektiğini söylediğini belirtiyor.

”ABD’li muhafakarlardan gelen kültürel tepkilerin yanı sıra Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden de organize bir şekilde saldırılar geliyor.”

Söz konusu makalede Salem, ABD seçimlerindeki müslüman kadınların başarısının Orta Doğulu bağnaz hıkümetlere yakın siyasi yorumcuları harekete geçirdiği aktarıyor.

Özellikle İlhan Omar, Rashida Tlaib ve Abdul El-Sayed’in gizli Müslüman Kardeşler üyesi oldukları çok sık işlenen konulardan. Müslüman Kardeşelere yönelik ABD ve Orta Doğulu bağnaz rejimlerin benzer korkular taşıdığı ve ABD’li müslüman siyasetçilerle zorlama ilişki kurulmasının oldukça önem taşıdığını kaydediyor.

Orta Doğu’nun otoriter rejimlerinin ABD’li müslüman siyasetçileri canavarlaştırma hedeflerinin yakın bir dönemde Suudi Arabistan’ın İngilizce de yayın yapan Al Arabiya’da, Omar ve Tlaib’in Müslüman Kardeşler ve Demokrat Partinin kongreyi kontrol etmek için gizli planlarının parçaları olduğuna dair özel bir haber yayımladığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.