Suriye Ulusal Ordusu (SNA) mensupları, esir aldıkları YPG militanlarını infaz ettiler

Türkiye tarafından YPG’ye karşı başlatılan operasyona katılan Suriye Ulusal Ordusu mensuplarının esir aldıkları YPG militanlarını infaz ettiğine dair görüntüler ortaya çıktı.

YPG’nin kontrolündeki kritik öneme sahip M4 karayolunu ele geçiren SNA mensupları, yolu kullanan ve YPG mensubu oldukları anlaşılan 3 kişiyi ele geçirdiklerine dair görüntüleri (söz konusu görüntüler) sosyal medyada paylaşmışlardı.

Bugün, sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, SNA tarafından esir alınan militanların ‘duyuru’ yapılan alanda infaz edildikleri görülüyor.

Kurşunların isabet etmesi sonucu yere yığılan YPG’li militanlara ateş edilmeye devam edildiği de dikkat çekiyor. Görüntülerde daha önce esir aldıklarını duyurduklari 3 militandan ikisinin infaz edildiği görülüyor.

SNA’nin infaz görüntülerinin sosyal medyada yayılmasından sonra uluslararası kamuoyunda büyük bir infiale neden oldu.

TÜRK MEDYASI OLAY NASIL GÖRDÜ

Infaz görüntülerinin de yer aldığı videonun bir kesitini kullanan bazı Türk basın kanalları/ siteleri, olayı “yüklü miktarda para ile birlikte kaçan YPG komutanı” olarak duyurdu.

Söz konusu haberlerde sadece komutanın Suriye Ulusal Ordusu tarafindan etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Paylaşılan bazı görsellerde YPG komutanı ve aracı olarak verilen haberlerde yer alan şahsın, Suriye Gelecek Partisi lideri Hevrin Khalaf olduğu da ortaya çıktı.

Suriye Demokratik Güçleri ve Türkiye tarafından yapılan açıklamalarda, Khalef’in IŞİD tarafindan öldürüldüğü iddia edilmişti. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.