Suriye iç savaşı Call of Duty Modern Warfare oyununda (Beyaz Bereliler)

2011 yılında bu yana devam eden ve yuzbinlerce insanın ölümüne, milyonlarcasının da evleri terk etmesine neden olan Suriye iç savaşı, Call of Duty Modern Warfare oyununda yer alacak.

Fragmanı yayınlanan oyunda Beyaz Bereliler (White Helmets) olarak bilinen yardım kuruluşu enkaz altındakileri kurtarmak isterken bombalı saldırı gerçekleşiyor. Ortadoğu ve Avrupa’nın çeşitli noktalarında geçecek yeni oyun, oyuncuların devam eden olaylara mudahil olmasını sağlayacak.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, yeni Call of Duty oyununda Suriye devletinin “kimyasal” saldırılarının da yer aldığını ifade ediyorlar. Oyunda, buna göre kimyasal saldırı yapılan alana doğru bir çocuk koyuyor ve bu esnada ikinci saldırı gerçekleşiyor.

Suriye iç savaşının ilk defa popüler bir oyunda yer alıyor olması, savaşın acı ve kanlı yüzünü göstereceği özelikle 20 yaş altı çocuklara göstereceği için söz konusu yas grubunda bilinçlenmeye neden olabileceği değerlendiriliyor. Ancak herkes abi görüşte değil, Suriye ve Rusya yanlıları ise Call of Duty Modern Warfare oyunun yapımcısı Activision’un propaganda malzemelerini kullandığını ifade ediyorlar.

CALL OF DUTY MODERN WARFARE NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK

Fragmanı ile büyük heyecan ve politik tartışmalara yol açan Call od Duty Modern Warfare oyunu 25 Ekim 2019’da satışa sunulacak.(Mugayir)

Daha fazla bilgi için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.