Ruşen Çakır’dan Ahmet Davutoğlu yorumu: “Konuşması yanlış anlaşıldı”

Gazeteci ve yazar Ruşen Çakır, Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran ve 1 Kasım süreçleri ile ilgili yaptığı açıklamanın kamuoyu tarafından yanlış anlaşıldığını söyledi.

Medyascope kanalında yayınlanan “Davutoğlu’nun 7 Haziran – 1 Kasım 2015 dönemi üzerine söyledikleri neden ve nasıl yanlış anlaşıldı?” başlıklı değerlendirmesinde, eski Başbakan’ın söz konusu süreçte yaşananları eleştirmediği, tersine kendisinin payı olduğunu hatırlattığını ifade etti.

Çakır, 1 saate yakın süren konuşmanın 30 saniyelik kısmında söylenenler çevresinde şekillenen tartışmaların bazılarını yanlış beklenti içerisine soktuğunu dolaylı olarak belirtti.

Davutoğlu’nun gündem olan konuşmasında kendisini Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı koltuklarından istifaya götüren sürece ve kişilere de bir eleştiri olduğunu belirten Çakır, yaşanan yanlış anlaşılmanın ve doğurduğu beklentinin Erdoğan’a yarar sağladığını kaydetti.

Ayrıca, Davutoğlu’nun 7 Haziran sonrası kurduğu Hükümette, HDP ve CHP’den isimler olduğunu ancak “kritik” olarak adlandırdığı dönemde MHP’nin hükümete katılmadığını da hatırlatmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Deneyimli gazeteci, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu ve Ali Babacan arasında yaşanacağı beklenen gerilimin, muhalefetten gelen eleştirilerden etkilendiğini de iddia etti.

Ruşen Çakır’ın Ahmet Davutoğlu ve son konuşmasıyla alakalı açıklamasına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Ruşen Çakır’ın Ahmet Davutoğlu yorumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.