Rockefeller’in acı dolu sonu

Michael Rockefeller’ın bilinmeyen, çarpıtılan sonu ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler korkutucu nitelikte.

Michael Rockefeller, Nelson Rockefeller’in beşinci çocuğu( Nelson Rockefeller Ford’un başkan yardımcısı).

23 yaşındaki Rockefeller Yeni Gine’ye 1961 yılında bir seyahat yaptı ve asla geri dönemedi. O dönemde Yeni Gine’de sömürge sahibi olan Hollanda’dan yapılan açıklama ” Michael Rockefeller’ın içinde olduğu kanonun battığı” yönünde idi, ama asıl gerçek, olayın üzerinden geçen 60 yıldan sonra ortaya çıktı.


Michael Rockefeller Yeni Gineli yerlilerle birlikte

Rockefeller, Yeni Gine yerlileri tarafından öldürüldükten sonra yenilmişti. Yeni Gine’deki Hollanda sömürge yönetiminin de bu gerçeği bildiği ama kamuoyu ile paylaşmamayı tercih ettiği ortaya çıktı.

Michael Rockefeller’in acı sonuyla ilgili bir kitap yayınlayan Carl Hoffman da Hollanda Sömürge Hükümetinin olayın asıl niteliğini bildiği yönünde.

Carl Hoffman kitabında röportaj yaptığı iki eski Misyoneri kaynak olarak gösteriyor. Michael Rockefeller öldürüldüğünde Yeni Gine’de misyonerlik faaliyeti için bulunan iki kişi ile röportaj yapan Hoffman şu bilgileri ediniyor ” M. Rockefeller önce bıçaklandı, daha sonra kafası kesildi” 

Bir Rockefeller’in acı dolu sonu, daha çok ülkelerin iç işlerini ve dünyayı dizayn ettiği iddia edilen ailenin bir ferdinin başına gelmesi olayı daha da dikkat çekici kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.