Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gözlem altında tutulacak

Gİresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir biçimde hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, 3 hafta süresince Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gözlem altında tutulacak.

Baba Şaban Vatan’ın Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gözlem için yatırılma kararına yaptığı itiraz reddedildi. Şaban Vatan’ın 3 hafta süreyle gözlem altında tutulma kararı kesinleşti.

Giresun Sulh Ceza Hakimliği, Şaban Vatan’ın avukatlarının itirazını reddetti.

Karar gerekçesinde, Görele Sulh Ceza Hakimliği’nce verilen kararda, “dosya kapsamı itibariyle usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığından, yerinde görülmeyen itirazın reddine” karar verildiği belirtildi.

Karar

Şaban Vatan, abisi Muhammet Vatan’ın şikayeti üzerinde savcılığın talimatıyla Mart ayında akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için psikiyatri servisine sevk edilmişti.

Giresun Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili soruşturmanın Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmekte olduğu kaydedilmişti.

Basın mensuplarına açıklama yapan Muhammet Vatan, kardeşinin kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ileri sürmüştü.

Şaban Vatan ise abisini para karşılığında Rabia Naz Vatan’ın ölümünü “örtbas etmeye çalışmakla” suçluyor.

Muhammet Vatan ise kardeşinin özellikle kızının ölümünün ardından psikolojisinin bozulduğunu ve bir suçlu aradığını söylüyor.

Rabia Naz Vatan, 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunmuş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.