Oda arkadaşını yavaş yavaş zehirledi

Lehigh üniversitesinin Çinli eski öğrencisi, oda arkadaşını talyum kullarak zehirlemeye çalışmakla suçlanıyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılar, kimya bölümü öğrencisi Yukai Yang’ın oda arkadaşının yiyecek ve içeceklerine talyum ile muhtemelen farklı zehirli kimyasallar ekleyerek yavaş yavaş zehirlenmesine neden olduğunu açıkladı.

Yang, cinayete teşebbüs ve saldırı ile suçlanıyor. Olayla ilgili konuşan Northampton bölge savcısı John Morganelli, suçlamaları ”tuhaf ve garip” olarak değerlendirdi.

Talyum’un kokusuz ve tatsız olduğu için kullanıldığı tahmin ediliyor. Uluslarası piyasada elektronik aksamlarda kullanılan talyum, ABD’de daha önceleri fare zehri olarak da kullanılan kimyasal, 1970 yılından bu yana yasaklı durumda.

Yang’ın oda arkadaşı Juwan Royal, zehirlenme sürecini git gide ağırlaşan halsizlik,titreme ve kusma nöberleri olarak açıklıyor. Royal, zehirlenme semptomlarının halen tam olarak kaybolmadığını da ekliyor.

Yukai Yang halihazırda yurt odasının kapısına ırkçı tehditler içeren karalamalar yazmakla suçlanoyor.

Juwan Royal

Juwan Royal’ın siyahi olması, Yang’ın zehirleme girişimini ırkçı nefret güdüsüyle gerçekleştirmiş olabileceği ihtimalini artırıyor.

Zehirleme girişimin ortaya çıkmasından sonra Lehigh üniversitesi ile ilişiği kesilen ve öğrenci vizesi de iptal edilen Yang, herhangi bir açıklama yapmayı reddediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.