Netflix orijinal yapımı I Am Mother filmi beğeni topladı: Cyberpunk (Siberpunk) türünün en iyi örneklerinden

Netflix’in orijinal yapımı olan I Am Mother filmi, damaklarda Gone Girl tadı bıraktı. Bilimkurgu, cyberpunk (siberpunk) ve gizem turu film, yayınlandığı ilk andan itibaren 2019’un en beğenilen filmleri arasına girmeyi başardı.

Hem dizi hem de filmlerde orijinal içeriğe ağırlık vermeye başlayan Netflix, son filmiyle başarılı olarak değerlendiriliyor.

Başrolünde Clara Rugaard-Larsen’in yer aldığı I Am Mother filminde, dünyaca ünlü Hilary Swank de rol alıyor.

IMDB listelerinde beklentinin altında kalsa da Rotten Tomato gibi sitelerde ise oldukça beğenildiği görülüyor.

I AM MOTHER FİLMİNİN KONUSU

Filmde sükunet ve düzenin hakim olduğu kapalı bir yerde dünyaya gelen Larsen, beklenmedik bir misafir nedeniyle kuşku ve aldatılma ile tanışıyor.

Davetsiz misafirken önce anne olarak benimsediği bir robot ile yaşayan Larsen, öğrendiği yeni bilgiler ile annesine olan güven ve bağlılığını bir nebze kaybediyor. Robot annesi tarafından dış dünyadan savaş gerekçesiyle izole bir şekilde yetişen Larsen, gerçeği acı bir tecrübe ile öğrenir.

Robotlar dünyayı işgal etmiştir ve yaşayan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Filmin kahramanı bununla mücadele etmez, en azından benzer filmlerde rastladığımız tarzda bir kahramanlık sergilemez. Ancak, I Am Mother filminin seyirciyi içine çeken atmosferine uygun davranışlar sergilenir.

I Am Mother filmini ters köşe olmaktan hoşlananlara şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.