Netflix içerik sayısını artırıyor Netflix’e hangi dizi ve filmler eklendi? Yeni Netflix dizileri hangileri?

Dizi-film yapımcılığı ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren Netflix, 2015 yılından bu yana Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Türkiye’deki abone sayısını artırma hedefine ulaşmak için içerik sayısını arttıran Netflix, birçok yeni dizi ve filmi platformuna ekledi. Peki, Netflix’e hangi dizi ve filmler eklendi? Yeni Netflix dizileri hangileri? Detaylar yazımızda.

Türkiye’de faaliyete başladığı günden bu yana yetersiz “içerik” nedeniyle eleştirilen Netflix, eleştirilere yeni dizi ve filmleri üyelerinin erişimine sunarak cevap verdi.

Puhu ve Blutv benzeri yerel rakiplerin de ortaya çıkmasıyla pazar payını kaybetmek istemeyen Netflix, yerli içeriklere de kapılarını açtı. Hakan Muhafız dizisiyle ilk Türk dizisini yapan Netflix, salon sahipleri ile sinema sektörü arasında yaşanan krizden de faydalanarak Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler Sazan Sarmalı filminin yayın haklarını satın alarak yayınladı.

NETFLİX’E HANGİ DİZİ VE FİLMLER EKLENDİ

Mayıs ayı itibariyle farklı ülkelerden birçok yapımın yayın haklarını satın alan Netflix, bazı ilklere de imza attı.

Çin yapımı bilimkurgu filmi The Wandering Earth ile distopik bilimkurguya Uzak Doğu dokunuşunun deneyimlemelerini imkan sağlayacak.

Sascha Cohen’i Borat karakteri ve geçtiğimiz oldukça ses getiren projesi Who is America ile tanıyanlara, Cohen isminin duyulduğu ilk projelerinden Ali G. tiplemesini izlemeleri için harika bir fırsat Suna Netflix, Baş Belası filmiyle güldürecek.

Netflix’in sunduğu yeni içerikler şöyle;

 1. Dünü Kurtarmak
 2. Flinch
 3. Bonding
 4. I think you should leave
 5. Tiny house nation
 6. Dead to me
 7. Its Bruno
 8. Grass is Greener
 9. Hapishane kuşları
 10. Ketenpere
 11. Kazanma sanatı
 12. Lunatics
 13. Fi
 14. Mclaren
 15. Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
 16. Devil at the crossroads

Önümüzdeki dönemde daha fazla yerli yapımı platformuna dahil edeceği konuşulan Netflix’in böylelikle üye sayısını artıraması ve kitlesini çeşitlendirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.