Netflix Dizileri: En iyi Netflix dizileri

Netflix dizileri, Türkiye’de çok geniş bir izleyici kitlesine ulaşıyor. İçerik sayısını her geçen gün artıran platform, üyelerinin kararsızlığına neden oluyor. Bu yazımızda en iyi Netflix dizilerini sıralayarak kararsızlara yardımcı olacağız.

Orijinal içerikler dışında kült ve bilinen dizileri de bünyesinde barındıran Netflix, Türkiye pazarına girdikten sonra Türkçe yapımlara da el attı.

How I Met Your Mother ve Breaking Bad gibi dünya genelinde beğeniyle izlenen diziler, çeşitliliğin artırılması için Türk izleyicilere altyazı desteğiyle sunuluyor.

Ancak, yeni hikayeler, karakterler ve heyecanlar arayanlar Netflix’in yeni içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar.

YENİ NETFLİX DİZİLERİ

2019 yılı, diziseverler için oldukça tatmin edici olmaya aday şekilde devam ediyor. Nitekim Netflix, sadece İngilizce değil, Türkçe dahil pek çok dilde yapıma kapılarını açtı.

Bunlardan en dikkat çekenler, Hakan Muhafìz, Dogs of Berlin ve Sex Education oldu. Ancak, belirttiğimiz gibi, 2019 diziseverler için oldukça bereketli geçiyor.

İlgi çeken diğer Netflix dizileri şöyle:

Its Bruno: Eski kafalı bir Brooklyn yerlisi, günlerini sevimli köpeği Bruno ile ilgilenerek ve komşularının Bruno’ya hak ettiği saygıyı göstermesini sağlayarak geçirir.

Easy: Yıldızlarla dolu bir kadroya sahip bu dizide, Şikago’da yaşayan insanların günümüz aşk, cinsellik, teknoloji ve kültür labirentinde kayboluşları konu alınıyor.

Sex Education: Öz güvensiz Otis, terapist annesi sayesinde cinsel tavsiyeler hakkında her şeyi bilmektedir. Öyle ki asi Maeve ona okulda bir seks terapisi kliniği açmayı teklif eder.

EN İYİ NETFLİX DİZİLERİ

Yazımızın girişinde de belirttik, Netflix oldukça iddialı çok sayıda yeni yapımla abone sayısını artırmak istiyor. Bu durum, diziseverler icin bulunmaz bir nimet olarak değerlendirilebilir. Nitekim Netflix platformunda şu anda klasikleşmiş yayımlar dahil çok kaliteli diziler mevcut.

En iyi 10 Netflix dizisi şöyle:

The Rain: Acımasız bir virüsün İskandinavya nüfusunu kırıp geçirmesinden altı yıl sonra, iki kardeş güvenli bir yer ve sorularına yanıt aramak için kurtulan diğer gençlere katılır.

The Umbrella Academy: Babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşler, şaşırtıcı aile sırlarını ve insanlığı bekleyen yakın bir tehdidi açığa çıkarır.

Stranger Things: Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

Dark: Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

ALMAN YAPIMI NETFLİX DİZİSİ: DOGS OF BERLİN

Bir Türk futbolcunun cinayetini çözmek isteyen birbirine zıt dünya görüşüne sahip iki polis memurunun yaşadıklarının anlatıldığı Dogs of Berlin oldukça kaliteli bir yapım.

Russian Doll:Nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar yaşamaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve fâni olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir.
Dirk Gently’s Holistic Detective Agency: Sıra dışı amatör dedektif Dirk ile gönülsüz asistanı Todd, karmaşık ve tehlikeli doğaüstü gizemleri gelişigüzel yöntemlerle çözmeye çalışırlar.

Mindhunter: 1970’lerin sonunda iki FBI ajanı, cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe verici bir yakınlık kurarak suç biliminde yeni ufuklar açar.

PSİKOPATİK DİZİLER

En iyi Netflix dizileri listmeizin son iki sırasında beğeniyle birlikte tartışmalara da kapı aralayan iki yapım oluşturuyor.
The End of the F***ing World: Çizgi romandan uyarlanan bu kara komedi dizisinde, yeniyetme bir psikopat ile maceraya aç bir asi, talihsizliklerle dolu bir yolculuğa çıkıyor.
Love, Death & Robots: Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı bu animasyon öykü antolojisi, iş yerinde izlenmeyecek türden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.