NBA Konferans yarı finali: Houston Rockets Golden State Warriors ile seriyi eşitledi

NBA Konferans yarı finalinde karşı karşıya gelen Houston Rockets ile Golden State Warriors maçı nefes kesen bir mücadele sahne oldu. Maçı 112-108’lik skorla kazanan Houston seriyi 2-2’ye getirdi.

Konferans yarı finali 4. maçında Toyota Center’da GSW’yi konuk eden Rockets, mafa etkili başladı. Yıldız oyuncusu James Harden ve Chris Paul ile sayılar bulan Rockets, birinci periyotun sonlarında Durrant, Curry ve Thompson’ın skor bulmasına engel olamayınca ilk periyodu 25-28 geride kapattı.

Ikinci periyot karşılıklı sayılarla başladı ancak daha sonra kontrolü eline alan Rockets, Harden’ın üst üste bulduğu sayılarla yine geçti ve ilk yarının sonuna kadar da üstünlüğünü sürdürmeyi başardı.

Üçüncü periyodu fırtına gibi başlayan Rockets, Harden, Paul ve Tucker’ın sayılarıyla GSW karşısında farkı çift haneli sayılara çıkardı. Periyodun son üç dakikasında ivme kazanan GSW, Curry ile üst üste 8 sayı bularak farkı dörde indirmesine rağmen son periyoda 9 sayılık farkla girdi.

Karşılaşmanın son periyoduna iyi başlayan Rockets, fark tekrar çift haneli sayılara çıkardı. Ilerleyen dakikalarda üst üste sayılarla maça ortak olmayı başaran GSW, maçın bitimine 1 dakika kala farkı tek topa indirmeyi başardı. Stephen Curry ile 2 defa eşitlik fırsatını yakalayan GSW, Curry isabet sağlayamayınca maçtan 112-108 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Rockets seride 2-2’lik beraberliği sağlamış oldu.

YILDIZ OYUNCULARIN SKOR DAĞILIMI

Çok sayıda yıldız oyuncunun karşı karşıya geldiği Rockets-GSW maçında skor dağılımı söyle gerçekleşti.

Houston Rockets adına, James Harden 38 sayı, 10 ribauntla maçın en skorer ismi oldu. E. Gordon 20, O.Tucker 17 ve C.Paul 13 sayı ile galibiyette önemli rol oynadılar.

GSW’de K. Durrant 34, S. Curry ise 30 sayı kaydetmelerine rağmen galibiyet için yeterli olmadı. D. Green 15, K.Thompson 11 sayı ile maçı tamamladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.