Nasıl dizi izleyebilirim? En iyi dizi izleme siteleri hangileri?

İnternet kullanımının artması ve en önemlisi hız sınırlarının kalkmasıyla birlikte dizi izleme alışkanlıklarında değişiklikler yaşandı. 21. yüzyılın değişimine ayak uydurmak isteyenler Nasıl dizi izleyebilirim? ve En iyi dizi izleme siteleri hangileri? diye soruyorlar. İşte bu soruların yanıtları ve yeniliği yakalamak isteyenlere için bir yazı hazırladık.

Game of Thrones, Vikings, Breaking Bad veya Lucifer izlemek istiyorsunuz ancak nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Dizi izleme alışkanlıklarının değiştiğini belirtmiştik ve televizyon yerine artık internet ortamında daha fazla içeriği ve her yerde, her an izlenme fırsatı sunduğu için dizi siteleri rağbet görüyor. Türkiye’de ve dünyada bir dönem torrent kullanılarak indirilen içeriklerin yerini de alan bu siteler herhangi indirime işlemine gerek duymadan dizi izlemeye olanak sağlıyor.

Daenerys Targaryen’i ya da Walter White aka Heisenberg’i izlemek istediğinizde en uygun siteyi bulmak yeterli. Bu yazıyı tıkladığınıza göre uygun siteyi bulmak için pek zamanınız yok. Merak etmeyin, biz sizin yerinize en hızlı ve sorunsuz siteleri listeledik.

NASIL DİZİ İZLEYEBİLİRİM

Öncelikle hız ve kota limitiniz konusunda detaylı bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. 2019 yılının başında alınan bir kararla internet “kotaları” kaldırıldı. Ancak malûmunuz sağlayıcılar, özellikle Türk Telekom bu kararda pek hoşnut degil ve değişik şekillerde kota uygulamasına devam ediyor. Kotası internet kullanmak isteyenlere de oldukça yüklü faturalar çıkarıyor. Eğer, 2019 Ocak ayından önce devam eden bir söylemeye sahipseniz, sözlemeniz bitene kadar kotasiz internet kullanabiliyorsunuz.

Evet, ben bunlara sahibim diyorsanız önünüzde sadece iyi bir dizi sitesi bulmak dışında bir engel bulunmuyor.

EN İYİ DİZİ İZLEME SİTELERİ HANGİLERİ?

2007 sonrasında Türkiye’de artış eğilimi gösteren dizi siteleri, 2013 yılından bu yana çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyorlar. Bunların başında tabiî ki yayın hakları ile ilgili olanlar bulunuyor. Söz konusu bir dizinin yağın haklarını elinde bulunduran bir kanal, platform kişi ya da kurum internet siteleri için engelleme kararları aldırabilir hatta kimi zamanlarda daha ağır cezaların alınmasını bile sağlayabilir.

Ancak, pek çok deneyim kazana dizi siteleri engellemeleri kolaylıkla atlatarak yayınlarına devam edebiliyorlar. Engelleme kararı alınan domainin sonuna harf koymak çoğunlukla yeterli oluyor. Örnek: www.dizi1.com.

Sadece dizi izlemek için degil, dizi sitesi kurmak için gereken bilgiyi verdikten sonra sıra en iyi dizi izleme siteleri listesine geliyor.

Dizibox

İnternette dizi izlemek isteyen biri arama motoru kullandığında karşısına muhakkak Dizibox çıkacaktır. İyi bir seo’ya sahip olmalarının yani sıra site arayüzü ve içerikleri ile beğeniliyor.

Dizimag

Türkiye’de en iyi bilinen ve uzun zamandır yayın hayatını çeşitli değişikliklerle sürdüren Dizimag, yine içerik olarak oldukça kaliteli yapımları barındırıyor.

Sezonluk Dizi

Dizi yükleme hızları ve kalite seçenekleri ayrıca hızlı site arayüzü ile Sezonluk Dizi yeni olmasına rağmen oldukça tıklanan siteler arasında yer alıyor. Sitenin içerik bakımından rakiplerinden daha geniş seçeneğe sahip olduğunu altını çizmek istiyorum.

DiziMom

Yukarıda sıraladığı kaynaklarda Türk yapımlarını bulamayabilirsiniz. Aşk-ı Memnu ya da Yabancı Damat izleyerek sirtaki oynamak istiyorsanız DiziMom aradıklarınızı size sunacak içeriklere sahip. Final yapmış ya da hala yayınlanan yerli ve yabancı dizileri bu sitede takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.