Milletvekili seçilen kadınlar: “Nasıl giyineceğimiz konusunda endişeli olanlar; yolsuzluk yapmış, lekeli olan ancak uygun giyinenlere seslerini çıkarmıyorlar”

Hindistan’da geçtiğimiz günlerde yapılan genel seçimde çok sayıda kadında meclise görmeyi başardı. Seçilen kadinlar arasında yer alan iki film yıldızı, sosyal medyada meclis açılışında giydikleri elbiseler nedeniyle eleştirilerin hedefi oldular.

Mecliste görev aldıkları ilk günde Hindistan’ın geleneksel kıyafeti sari giymedikleri için eleştirilen Mimi Chakraborty (30) ve Nusrat Jehan (29), eleştirilere sert bir şekilde cevap verdiler.

Sosyal medya hesaplarından eleştiri konusu olan elbiseleri ile poz veren ikili, “biz gençleri temsil ediyoruz ve onların giydikleirni giymekten onur duyuyoruz” ifadelerini kullandılar.

Ayrıca, BBC News’ten Divya Arya’ya konuşan Jehan, “Bizim giydiklerimiz konusunda endişeli olanlar, mecliste yer alan ve haklarında suç davaları olanlara, yolsuzluk yapmış ve lekeli olan ancak uygun giyinenler karşısında sesleri çıkmıyor” dedi.

Eleştirilerin odağındaki ikili giyim tarzları ve kişilikleri ile diğer kadın milletvekillerinden ayrışıyorlar. Hindistan’da kadin milletvekilleri genellikle sari giyerek meclis oturumlarına katılırlar. (Mugayir ve BBC News)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.