Mike Pompeo: Trump, Tanrı tarafından gönderilmiş olabilir

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı açıklamada Donald Trump’ın “Tanrı tarafından Yahudiler’i kurtarmak için gönderilmiş olabileceğini” söyledi.

Kudüs ziyareti esnasında muhafazakar Christian Broadcasting Network’un sorularını yanıtlayan Pompeo, Trump ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Pompeo, CBN’nin Trump’ın yeni Ester (İncil’de Yahudiler’i Pers katliamından kurtaran bir kahraman) olup olmadığına yönelik sorusuna “Bir Hristiyan olarak bu olasılığın varlığına inanıyorum” yanıtını verdi.

CBN sunucusu, Trump’la ilgili söz konusu soru esnasında İran’ı da günümüzde Yahudiler’e karşı tehdit olarak alıntıladığı.

Pompeo ayrıca Kudüs’teki tünel kazılarına gerçekleştirmiş olduğu geziyi işaret ederek “Rab’in burada çalıştığından olduğundan eminim” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail’e olan desteği, pek çok kişi tarafından rasyonel olmadığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

Son olarak 1967 Arap-İsrail savaşı esnasında İsrail’in işgal ettiği ve 1981 yılında ilhak ettiğini açıkladığı Golan Tepelerinin statüsü ile ilgili olarak, ABD’nin İsrail’in Golan Tepelerinin sahibi olduğunu tanıması gerektiği açıklaması söz konusu desteğin bir başka örneği olarak gösteriliyor.

The Hill

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.