MHP lideri Devlet Bahçeli: Seçimler toplum vicdanında huzur bulmayacak şekildeyse yeni bir seçim düşünülebilir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdiği açıklamasında, İstanbul seçimleriyle ilgili olarak “Seçimler toplum vicdanında huzur bulmayacak şekildeyse yeni bir seçim düşünülebilir” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Bu itirazların yapılması gerekir itirazları da en kısa sürece değerlendirmekte yarar var. Bazı yerlerde itirazlar cevap bulmakla birlikte, özellikle Türk siyasi hayatta önemli yeri olan uluslararası gözlemcilerin yakından takipte olduğu İstanbul’da bir karmaşa yaşanmaktadır.

“O günden bu güne önemli değişiklikler gösterildi. Böyle bir sürecin içindeyken işi aceleye, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa alsın Türkiye’de İstanbul’u tartıştıracak bir duruma sürüklemek doğru değildir. Bütün bunlara rağmen ortada hâlâ seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye’yi karmaşaya doğru yöneliyor ise, Türkiye’yi huzursuzluklara itebilecek bu hatalardan kurtarmanın yolu demokrasi içinde aranmalıdır. Seçimler toplum vicdanında huzur bulmayacak şekildeyse yeni bir seçim düşünülebilir.

“Madem her türlü iddiasındaysanız seçimi yeniden yapabilecek iddiada da olabilirsiniz.

“Siz Fox olarak hiçbir şeyi doğru anlamıyorsunuz. Siz Fox olarak bir tilkilik yapıyorsunuz kendisize göre karıştırıyorsunuz ortalığı.

“Toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Benim Ankara’daki belediye başkanına yaklaşımım şudur; aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanıdır. Ama benim belediye başkanım diyemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.