Mansur Yavaş: Reklam yetkisi olmayan firmaya reklam için 1.5 milyon ödenmiş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’yi başkanların döneminde Ankara’da yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri açıklama devam ediyor. Yavaş, 31 Mart’tan önce ANFA Genel Müdürü’nün açtığı reklam ihalesiyle bir şirket hesabına 1.5 milyon aktarıldığını açıkladı.

Yavaş, ANFA’nın reklam gerektirecek bir iş yapmadığına dikkat çekerek, “sadece belediyeye çalışıyor” dedi. Yavaş, söz konusu ihalenin seçimden önceki birkaç gün içinde tamamlandığı ve şirketin hesabına herhangi bir iş yapılmadan 1.5 milyon geçirildiğini de belirtti.

Reklam yetkisi olmayan, 40 günde yapılması gereken işi 1 günde bitirilmiş gösterilen ihaleyi mahkemeye verdiklerini açıklayan Yavaş, “Ankaralının kör kuruşunun hesabını soracağız” dedi.

Mansur Yavaş’ın açıklaması şöyle:

“Önceki ANFA Genel Müdürü, 25 Mart’ta 40 günlük reklam ihalesi açıyor. Halbuki ANFA, biliyorsunuz sadece Ankara Belediyesi ile iş yapar, dışarı ile yapmaz. Dolayısıyla böyle bir reklama ihtiyacı yok.25’inde internetten yayınlıyor. 26’sinda teklifi alıyor. 27 veya 28’inde onaylanıyor. 29’unda 40 günlük bir iş olmasına rağmen hemen kabulü yapılıyor işin yani 40 günlük reklam süreci yapılmış gibi. Bilbordlara girilmiş gibi kabulü yapılıyor. Kaldı ki anlaştıkları şirketin reklam alma, bilbordaları kullanma yetkisi de yok. Seçimden önceki son cuma günü 1.5 milyon o şirketin hesabına geçiyor. Mart’ta ortada Bunu savcılığa verdik. Ankaralının kör kuruşunun hesabını soracağız.” (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.