Lise yönetimi başörtülü Müslüman öğrencinin adının okul yıllığına ”isis” olarak yazılmasından dolayı özür diledi

Cumartesi günü Los Osos Lisesi müdürü yaptığı açıklama ile Müslüman ve başörtülü bir öğrencinin adını okul yıllığına”basım hatası” nedeniyle ”İsis”olarak yazıldığını doğruladı.

Los Osos Lisesi müdürü  Susan Petrocelli Twitter hesabından yayınladığı yazıda ”Los Osos Lisesi okul yıllığında her türlü olasılığa karşı yapılan isim doğrulama & araştırmada üzücü bir basım hatası bulunmuş ve bundan dolayı özür dileriz” dedi.

https://twitter.com/LosOsosHigh/status/729121904125042688

İsmi okul yıllığına ”İsis” olarak yazılan olayın mağduru Bayan Zehlif, okul yönetiminin yaptığı açıklamanın yetersiz olduğunu ve tanınan Cihadcı bir örgütün adının bilerek yazıldığına dair şüpheleri olduğunu belirtti.

Zehlif, Cuma günü Facebook hesabından ”ben çok üzüldüm, nefret ettim, yaralandım ve utandım” yazdı. Zehlif ayrıca basına yaptığı açıklama da da ”Okul yönetimi bana ulaştı ve arsızca yazım hatası olduğunu söylediler ama ben onlar gibi düşünmüyorum, gerçekçi olalım” dedi.

Okul yıllığını basan ekip ise her ismi tekrar kontrol etmede başarısız olabileceklerini ya da Bayan Zehlif’in bilerek yanlış isim vermiş olabileceğini iddia ettiler.

Başkomiser Mat Holton ” Okul yıllığını basan görevliler ile bu talihsiz durumu halletmek için iletişim halindeyiz ve eğer bir öğrenci bu duruma sorumsuzca, kasten ya da yönlendirici mahiyette rol almışsa, bu cezasız kalmayacaktır” dedi.

 

Kaynak: Gawker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.