KKTC hükümetinde Çavuşoğlu-Albayrak mücadelesi

KKTC’de koalisyon hükümetinin düşmesinden sonra yeni hükümetin kurulması icin çalışmalar devam ediyor. Yeni hükümet çalışmalarının Mevlüt Çavuşoğlu ile Berat Albayrak arasındaki rekabete sahne olduğu iddia ediliyor.

Yeni kurulacak hükümette bakanlık koltuğuna oturacağı belirtilen bir ismin Albayrak’a olan yakınlığı nedeniyle bakanlık listesinden çıkarıldığı iddia ediliyor.

Yeni hükümetin Başbakanı Ersin Tatar’ın söz konusu “Bakanlıklar” nedeniyle Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliğine davet edildiği; gerçekleştirelen görüşme esnasında bakanlık koltuğuna oturması beklenen Sunat Altun’un Berat Albayrak’a olan yakınlığı, diğer bir isim olan Resmiye Canaltay’ın ise eski Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun kızı olduğu için üzerlerinin çizildiği iddia ediliyor.

Söz konusu isimlerin bakanlıklar listesinden çıkartılmasında Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun etkili olduğu da yine iddialar arasında yer alıyor.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, SÜLEYMAN SOYLU, BERAT ALBAYRAK

AKP içerisinde liderlik mücadelesi verdiklerine dair başına çok sayıda haberin yansıdığı Albayrak ve Soylu’nun yani sıra son dönemde Çavuşoğlu’nun da benzer bir mücadele içerisine girdiği ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.