KHK’lı akademisyen Haluk Savaş kanser tedavisi için pasaportuna kavuştu: Teşekkür mesajı yayınladı

Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile ihraç edilen öğretim görevlisi Haluk Savaş, zorlu mücadelesinin ardından yurtdışında kanser tedavisi olmak için pasaportunu aldı. Savaş, kendisine destek olanlar için teşekkür mesajı yayınladı.

KHK ile ihraç edildikten sonra yargılanan ve birkaç ay önce beraat eden Savaş, yargı süreci esnasında yakalandığı kanserle mücadele etmek icin yurtdışına çıkmak istemiş. Ancak, KHK’lı olduğu için kendisine pasaport verilemeyeceği bildirilmişti.

Sıkıntısını sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra ünlü isimler dahil çok sayıda kişiden destek görmüştü. Daha önce kendisine pasaport verilemeyeceğini bildiren Adana valiliği, sosyal medyada infiale neden olan olayın duyulmasıyla Savaş’a pasaportunun verileceğini duyurmuştu.

Pasaportunu aldıktan sonra sosyal medyada teşekkür mesajı yayınlayan Savaş, “🔴Son dakika:
Herkese çok teşekkürler; tüm toplumsal kesimlerden siyasetçi, bilim insanı, sanatçı, halkın temsilcileri, yurttaşların insanî, vicdani duyarlılıkları, yerli ve yabancı yazılı, görsel, veya internet medyasının desteğiyle kanser tedavisi için pasaportuma kavuştum.🙏❤️” dedi.(Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.