Kategori: Türkiye

Türkiye’den son dakika haberlerine ulaşabileceğiniz Türkiye kategorisi; Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan, Bin Salman, MBS, Afrin, Tel Abyad, Suriye, Fırat Kalkanı, YPG, PKK, Kuzey Irak, Kandil, Sincar gibi sıcak bölge ve gündem maddelerinden haberdar olabilirsiniz.

Tel Abyad bölgesine düzenlenecek olası bir operasyonu ilk olarak Mugayir.com adresinden duymayabilirsiniz ama Türkiye’nin Tel Abyad, Suriye, Kobani ve Sincar bölgelerinde yaptığı operasyonun yurt dışındaki yansımalarını bulabilirsiniz.

Cemal Kaşıkçı, Afrin, Tel Abyad, Suriye, Fırat Kalkanı, YPG, PKK, Kuzey Irak, Kandil ve Sincar ile ilgili önemli yazı ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Olası sınır ötesi operasyonların, özellikle Tel Abyad ve Kobani’de YPG, PKK, PYD gibi gruplara yönelik operasyon sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da konuşuluyor.

Dolayısıyla, geçtiğimiz günlerde Sincar’a yapılan opeasyonun bir benzerini yani savaş uçaklarıyla sadece belli hedeflerin bombalanması olabileceği gibi Fırat Kalkanı veya Zeytin Dalı Harekatı benzeri kapsamlı hareketler de düzenlenebilir.

Askeri operasyon gibi önemli bir gündem maddesinin olasılığının duyulması bile heyecana neden olabilir. Sincar, Tel Abyad ya da Kobani’nin F16 savaş uçakları ve kara birlikleri ile topçu bataryaları tarafından vurulmasının dış basındaki yansımalarını mugayir.com aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Ayrıca Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Muhammed Bin Salman nam-ı diğer MBS ve tabii ki Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirliklerinin de cinayete olan iştirakleri ve İsrail ile ABD’nin tutumları da Türkiye açısından önemli.

Bu konuyu da mugayir.com aracılığıyla takip edebilirsiniz.