İstanbul’da seçimlerde usulsüzlük iddiası: 43 sandık görevlisinin FETÖ ile irtibatı tespit edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması sonrasında AKP ve MHP kanadından seçimlere ilişkin usulsüzlük iddiaları devam ediyor. İstanbul seçimlerinde sandık görevlisi olarak görev yapan 43 kişinin FETÖ ile irtibatı tespit edildi.

Anadolu Ajansı’nın duyurduğu haberde, “İstanbul’da seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkındaki soruşturmada 43 şüphelinin FETÖ’yle irtibatı tespit edildi” denildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde halkının seçimlerin yenilenmesini istediğini iddia ederek, İstanbul Büyükşehir seçiminin yenilenmesi sinyalini vermişti.

Erdoğan’ın açıklamasına yanıt veren IBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, söz konusu iddia ve isteklerin anlamsız olduğunu dile getirmişti.

Erdoğan’ın ve bazı AKP ile MHP yöneticilerin İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine ilişkin tutumlarına eleştiren vatandaşlar, eğer Büyükşehir Belediye seçimlerinde usulsüzlük yapılmışsa AKP’nin kazandığı İlçe belediyelerinde de ayni usulsüzlüklerin yapılmış olması gerektiğini hatırlattıyorlar.

Eğer YSK İstanbul Büyükşehir seçimlerinin yenilenmesi kararı verirse AKP’nin kazandığı ilçe belediyelerindeki seçimlerin durumu merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.