Instagram

 

Kolonyalizmin neden olduğu ölümler küresel ısınmayı etkiledi mi?

Süperman ve Yahudi inancı arasında paralellik olması, Süperman Yahudi mi? sorularına neden oluyor.

Şövalye ruhlu, asil, onurlu, kadınların hayallerini süsleyen erkek tipi olarak kabul edilen ortaçağ’ın meşhur kurumlarından şövalyelik hakkında gerçekler neler?

Hindistan ordusu, Hint okyanusundaki askeri varlığını Andaman adasına yaptığı yeni Deniz Üssü INS Kohassa ile güçlendiriyor.

Beyaz başlıklar, Ku Klux Klan rozetleri ve çok sayıda silah… Bütün bunlar ABD’li aşırı sağcı Ku Klux Klan’ın bir benzerini Almanya’da kurmaya çalışanlara yönelik bir dizi operasyonda ele geçirildi.

İnsani ve politik krizin sürdüğü Venezuela’da taraflar kimlerden oluşuyor? Nicolas Maduro kim? Juan Guadio kim?

Avrupa Komisyonu taslak metni hazırlanan “Avrupa Birliği’ne tehdit oluşturan ülkeler listesine” terörizm finansmanı ve para aklama faaliyetlerine yönelik yetersiz önlemlerden dolayı Suudi Arabistan ‘ı da almaya hazırlanıyor.

Kızıl Terör olarak adlandırılan dönemin aktörlerinden Felix Dzerjinski kimdir? Kaç kişinin ölümünden sorumludur?

ABD Başkanı Donald Trump’ın muhalif lider Juan Guaido meşru Devlet Başkan olarak tanıdığı saatlerde adı sıkça zikredilen Nicolas Maduro kimdir ve hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir.

Modern Orta Doğu’da mezhepçilik en yıkıcı güç olarak karşımıza çıkıyor. Hayatını kaybeden binlerce insan, yerlerinden edilmiş milyonlar Sünni-Şii geriliminin kurbanı olarak anılıyorlar. 

Çin Halk Cumhuriyeti, dünyada bebek DNA’sını yeniden düzenleyen ilk bilim adamlarının cezaya çarptırılabileceğini açıkladı.

İtalya’nın Emila-Romagno bölgesinde yaşayan 36 yaşındaki Jenny Arduini küçük oğlu için her şeyin en iyisini istiyor. İtalyan hükümetinin aşı reddi hareketine karşı aşı yapılmamış çocukların sınıflara alınmayacağı kararını okuyan Arduini, hükümetin kararını otokratik bir dayatma olarak algılıyor. 

Körfez ülkelerinde yaşayan binlerce Arap, ülkelerini terk ederek Batı’ya göç ediyor.