IMEİ kaydı nasıl yapılır? Ücretsiz IMEİ değiştirme – Klon IMEİ

Ticaret Bakanlığı’nın son kararıyla yurtdışından telefon getirmek artık oldukça pahalı bir alternatif oldu. Yurtdışından uygun fiyata alınan bir telefonun Türkiye’de kullanılması için 1.838 TL ücret ile kaydının yapılması gerekiyor.

Bu durum, pek çok kişinin alternatif yollar aramasına neden oluyor. Akıllı telefonların piyasaya çıktığı günlerden bu güne uygun fiyata ve hatta ücretsiz yapılan IMEİ kaydı ve değiştirme yöntemleri yeniden revaçta.

2 bin TL verilen akıllı bir telefona 2 bin lira da IMEİ kayıt ücreti vermek istemeyenler cuzi fiyatlarla ya da kendileri) yasadışı yollarla) IMEİ degistirebiliyorlar.

Büyük bir masraftan kurtulmak için yapılması gereken ya tanıdık bor telefincuya gidilmesi ya da evde deneyerek IMEİ değiştirme olarak sıralanabilir.

Bir telefoncuya 100-200 lira ücret ödenerek ya da *#122# tuşlarına basılarak çıan ekrandan GPRS seçeneği serilirse ve çıkan yeni ekrana da kullanmak istediğiniz telefonun IMEİ numarasını girerek ve devamında da en alttaki SEND’e basilarak yurtdışından aldığınız telefonu kullanabilirsiniz.

Yeni telefonunuzda kullanma istediğiniz IMEİ numarasını *#06* turlayarak öğrenebilirsiniz. Önemli bir hatırlatma: IMEİ numarasını kullanacağınız telefonun internet bağlantısını ve hatta 4G desteklemiş olduğuna dikalt ediniz. Internet desteklemeyen bir telefonun IMEİ yurtdışından aldığınız yeni telefonu kullanışsız kılabilir.

Telefoncu jargonunda IMEİ atma ve klon IMEİ olarak geçen işlem, bürokratik engeller ve en önemlisi uygun olması nedeniyle tercih ediliyor.

Bazı telefon markaları farklı IMEİ değişim prosedür ve kodlarına sahipler. Bunun için herhangi bir isleme başlamadan önce telefonunuzun markasını IMEİ değiştirme ile aratarak daha yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.