İmamoğlu’ndan İçişleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy’a: “Yalakalık yaparak bir yere gelinmez”

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, tatil için gittiği Trabzon’da bir konuşma yaptı. İmamoğlu, yoğun ilgi gösteren hemşehrilerine yaptığı konuşmada kendisine “Yunan” diyen İçişleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy’a “O konuşan zavallı, adamlıktan nasibini almamış, üsttekine yalakalık yapacak. Sanıyorlar ki yalakalık yaparak bir yerlere gelinecek. Yalakalık yaparak bir yere gelinmez” diyerek sert tepki gösterdi.

İmamoğlu, Ersoy’un kendisine yönelik sarfetmiş olduğu sözleri dile getirdiği esnada kalabalıktan büyük bir tepki yükseldi. Ersoy’a hakaret edilmemesi için uyarıda bulunduktan sonra sözlerine başlayan İmamoğlu şunları söyledi:

“Bazıları da Trabzon’a gelip bana laf yetiştiriyor. Allah’ın adamı, bir mahallesini bilmezsin Trabzon’un. İşine bak. Git işini yap Ankara’da. Benimle uğraşma. Benimle uğraşamazsın zaten. O, anladı ne demek istediğimi. Buradan gider ona bu ses. Onun için Allah akıl versin onlara.

Aklı olmayan bazı devlet yöneticileri var. Dün bir tane bakan yardımcısı, o da bakanı konuştukça ondan yüz buldu herhalde, diyor ki benim için; ‘Yunan.’ Ben, 8-9 isim sayarım soyumdan ama bu övünülecek bir şey değil. Övünülecek şey, adam olmaktır, adam. İnsan olmak. O konuşan zavallı, adamlıktan nasibini almamış, üsttekine yalakalık yapacak. Sanıyorlar ki yalakalık yaparak bir yerlere gelinecek. Yalakalık yaparak bir yere gelemezsin. Dürüst ol var ya; bütün dağlar, tepeler senin. Bir gün bakmışsın Karadağ’da, Zigana’da, Nemrut’ta, Ağrı’da… Tırmanır gidersin. Böyleleri var ya, akşamdan sabaha yok olur. Onun için kötü sözden uzak, iyi söze yakın, Allah’ın izniyle ahlaklı bir kardeşiniz, inançlı, milli değerlerine sahip çıkan ve bu ülkede yaşayan herkesi barıştıran güzel bir kardeşiniz, evladınız, ağabeyiniz olmaya devam edeceğim.” (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.