İlave TV’nin sahibinden üniversite öğrencilerine şiddet

Sosyal medya aracılığıyla çok sayıda kişiye ulaşan Ilave TV adlı YouTube kanalının sahibi Arif Kocabıyık adlı şahsın üniversitede güvenlik gorevlisiyken elleri kelepçelenmiş öğrenciler dövdüğü ve Berkin Elvan’a hakaret eden paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

Son yıllarda popüler hale gelen sokak röportajı konseptiyle kurduğu YouTube kanalında, özellikle siyasi olaylara değinen Kocabıyık, yetersiz olarak değerlendirilmesine rağmen ilgi çekmeyi başarmıştı. Popüler olmasının ardında pek çok yerde videoları paylaşılan Kocabıyık, üniversitede güvenlik görevlisiyken şiddet uyguladığı kişilerin de dikkatini çekti.

Akdeniz Üniversitesi’nde Kocabıyık’ın şiddetine maruz kalan öğrencilerden Süleyman Kaymaz, söz konusu şahsın elleri arkadan kelepçelenmiş öğrencileri yumrukladığını ifade etti.

Kaymaz’ın, şahışla ve geçmişte yaptıklarıyla ilgili bir yazı kaleme aldığı, ancak Kocabıyık’ı sık sık haberleştiren basının dikattini çekmediği de belirtiliyor.

Süleyman Kaymaz’ın söz konusu yazısı;

Ayrıca, Gezi Eylemleri esnasında polisin ateşlediği gaz kapsüllünün başına isabet etmesi ile uzun sure komadan kaldıktan sonra hayatını kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan için de hakaret dolu paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

Kocabıyık, utanç konusu olan paylaşımında 2016 yılında askeri operasyon esnasında hayatını kaybeden Eren Bülbül ile Berkin Elvan’ı karşılaşıtıyor.

ŞİDDET VE HAKARETİ REDDEDİYOR

Kocabıyık, Twitter’da çok sayıda kişinin dile getirdiği eylemleri “yalan” diyerek reddetti. Instagram hesabından alınan ekran görüntülerine rağmen paylaşım yaptığını ilk basta reddeden 35 yaşındaki YouTuber, daha sonra söz konusu hesabı başkalarının da kullandığını dile getirdi.

Güvenlik gorevlisiyken üniversitesi öğrencilerine şiddet uyguladığı ana ait fotoğrafın da paylaşılmasına rağmen Kocabıyık, şiddet uygulamadığını iddia ediyor.

MİLLİYETÇİLER SAHİP ÇIKIYOR

Türk milliyetçisi olduğu anlaşılan Kocabıyık’a ideolojik yakınlığa sahip olduğu kişilerden destek geliyor.

Kendilerini milliyetçi olarak tanımlayan bazı kişiler, üniversitelilere şiddet uyguladığı ve Berkin Elvan’a hakaret ettiği ortaya çıkan Kocabıyık’a destek mesajları gönderiyorlar. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.