HDP’li Kerestecioğlu, AKP’li isme iftira davası açıyor

Halkların Demokratik Partisi( HDP) Ankara milletvekili Filiz Kerestecioğlu, yeğeni İBB’ye alındı iddiasında bulunan Ersoy Dede’ye “kendine gazeteci diyen şahıs” diyerek tepki gösterdi.

Kerestecioğlu, Dede tarafından geçtiğimiz günlerde İBB Kültür A.Ş’ye danışman olarak alınan kişiler arasında yer alan Ipek Gökuzun isimli psikologun yeğeni olduğu iddiasına sert tepki göstererek “Bırakın akrabam olmasını, danışman olarak atanan kişiyi şahsen bile tanımıyorum” dedi.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Dede, imalı bir dille Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoglu’nun “liyakat” esasına riayet ettiğine emin olduğunu ifade ederek, “Lakin ‘Psikolog’ İpek Hanım’ın, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu açıktan tehdit eden HDP’li Filiz Kerestecioğlu’nun öz yeğeni olduğunu biliyor muydunuz?” iddiasında bulunmuştu.

Çok sayıda trol hesabın Dede’nin tweetinden sonra aynı iddiaları paylaştığını iddia eden Kerestecioğlu, “Hiçbir kuruma hiçbir yakınımı iliştirmem! Şimdi de Ekrem İmamoğlu’nu bizimle mi vurmaya çalışıyorsunuz Trollerle nerede görüşülür bilmiyorum ama bu şahısla ben, İmamoğlu ve İpek hanımın mahkemede görüşmesi gerektiği açık! @ekrem_imamoglu” yanıtını verdi.

Ersoy Dede, sık sık AKP’ye muhalif ya da uyuşmadığı kişilere yönelik benzer iddiaları sosyal medya hesabından paylaşmasıyla biliniyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.