HBO’nun yeni Game of Thrones dizisi: Bloodmoon

Game of Thrones dizisinin final yapmasıyla birlikte dikkatler, HBO’nun “beş dizi daha çekilecek” açıklamasına çevrildi. 2018 yılında yapılan açıklamadan sonra çekilecek ilk dizinin Bloodmoon adıyla yayınlanacağı ortaya çıktı.

Bloodmoon dizisi, Game of Thrones dizisinin geçtiği dönemden 5 bin yıl öncesinde yaşananları konu edineceği belirtiliyor. Tarih öncesi olarak nitelenen dizi, Night King’in yaratılması süreci ve sonrasında yaşananlar işlenecek.

GOT birinci sezon altıncı bölümde, yaşlı dadının Bran Stark’a anlattıkları 8 sezon boyunca sürekli dile getirilmis ve ayni olayların yaşanması beklenmişti. GOT hayranları umduklarını bulamasa da, Bloodmoon bu eksikliği dolduracak.

Yaşlı dadı, Bran Stark’a “Ah! Çocuğum, sen korku hakkında ne bilirsin ki? Korku, kışın çöken onlarca metrelik kardır. Korku, uzun gece güneşi onlarca yıl boyunca sakladığı; çocukların karanlıkta doğduğu, büyüdüğü ve ölmesidir. Bunlar korku zamanlarıydı. Akgezenlerin ormanlardan geldiği, Kralların kalelerinde buz tutarak öldüğü zamanlar” diyerek anlattığı hikayeleri, Bloodmoon sayesinde izlenebilecek.

Game of Thrones dizisinin temel aldığı kitapların yazarı George R.R Martin sorulması üzerine yeni dizi Bloodmoon’u The Long Night (Uzun Gece) olarak tanımlamıştı.

STARK AİLESİ VE NIGHT KING

Dizide Night King’in kökeni hakkında da detaylı bilgi verileceği düşünülüyor. Pek çok teoriye göre Night King, Stark ailesinin bir üyesiydi. Hatta, 13. Gece Bekçileri’nin kumandanı olduğu iddiaları bile dile getiriliyor.

Stark ailesi, Night King ve kraliçesi ile daha pek çok bilinmeyen detay yeni dizide seyirciyle buluşacak.

BLOODMOON NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Dizinin Twitter’daki hayran sayfasına göre çekimler iki hafta önce başladı. Diziye ait ilk görüntülerin de kısa süre içinde ortaya çıkması bekleniyor.

BLOODMOON DİZİSİ NE ZAMAN YAYINLACAK?

Henüz net bir tarih verilmemiş olsa da yeni Game of Thrones dizisi Bloodmoon 2020 yılında yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.