HBO: Game of Thrones’un 10 bölüm daha sürmesini istiyor

Dünya genelinde milyonlarca hayranı bulunan fenomen dizi Game of Thrones, yayıncı kuruluşu HBO tarafından 10 bölüm daha devam etmesi için yapımcılara ek bütçe önerdiği ortaya çıktı.

Sekizinci ve final sezonuyla televizyona veda edecek Game of Thrones yapımcıları David Benioff ve D.B Weiss, HBO’nun teklifine dizinin “yaşam sınırını” açacağı gerekçesiyle red yanıtını verdi.

HBO, oldukça kar getiren dizinin 6 bölümden oluşan 8. sezonda tam olarak işlenemeyecegini gerekçesini öne sürerek sezonun 10 bölüm olmasını istedikleri böylelikle hem daha fazla para kazanılacak hem de beklentileri karşılamasını planlamış.

İZLEYİCİLER TEPKİLİ

Sekizinci sezonda yaşanan gelişmeleri eleştiren izleyiciler, yapımcılar Benioff ve Weiss’e detaylı işlenmesi gereken bazı olayların üstünkörü bir şekilde geçildiğini dile getiriyorlar.

Sezon finalinin de tahmin edilebilir ve Game of Thrones evreninin mantığına uymayan gelişmelerle eskisi kadar ilgi çekici olmadığı dile getiriliyor. Night King’in kolayca etkisiz hale getirilmesi, Daenerys Targaryen’in ejderhalarının icmal savaş kullanılmış gibi kolayca vurulması izleyicilerin en çok tepki gösterdiği gelişmeler olarak dikkat çekiyor.

GAME OF THRONES 8. SEZON 5. BÖLÜMÜ NE ZAMAN

Game of Thrones dizisinin 8 sezonun 5 bölümü Pazartesi günü Türkiye saatiyle saat 4:00’te Digitürk 1 nolu HD kanaldan yayınlanacak.(Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.