Good Omens dizisinin iptal edilmesi için kampanya başlatıldı

Bir iblis ve meleğin kıyameti engellemek için işbirliği yapmasını konu edinen Good Omens dizisi, Hristiyan gruplar tarafından yoğun tepkiye neden oluyor.

Başrollerini Michael Sheen ve David Tennant’ın paylaştığı Good Omens dizisi, Hristiyan değerlerine hakaret ettiği gerekçesiyle dizinin iptal edilmesi için kampanya başlatıldı. Şimdiden 20 binden fazla kişinin imzaladığı kampanyaya göre, Amazon Prime orijinal yapımının Netflix üzerinden yayinlanmamasi talep ediliyor.

Iblis Crowley ile melek Azaraphanel, Hristiyan teolojisine göre Armagaden savaşı ile kiyameti başlatacak olan Deccal’ı “yüce yaratıcının” planına aykırı olarak engellemeye çalışıyorlar.

Hristiyan teolojisine uygun olarak yazılan dizi senaryosu, komedi türünde olmasına rağmen dünya gerçeklerine yapılan göndermeler ile buyuk ilgi çekiyor.

Dizide dünya Hristiyan inancına göre milyarlarca yıl önce değil, sadece 6 bin yıl önce yaratılmış olarak anlatılıyor. İşgal altındaki Filistin toprakları içerisinde bulunan Megido Vadisinde büyük savaş için hazırlık yapılmasına da yer veriliyor.

Armagedon’u başlatmak için mahserin dört atlısı “savaş, kıtlık, ölüm, kirlilik”, Deccal olarak görevlendirilmiş 11 yaşındaki Adam Young’ın yardımına geliyorlar ancak, Adam, Crowley ve Azaraphanel’in de yardımıyla mutlak sona karşı mücadele ediyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.