Game of Thrones’ta tahta kim oturacak? 8 sezon 1. bölümün yayınlanmasına saatler kaldı

Televizyon tarihinin en pahalı dizisi olan Game of Thrones, 7 sezon 67 bölüm sonunda final sezonuyla izleyicilere veda ediyor.

Westeros’taki tahta oturmak uğruna 7 sezon boyunca çok sayıda ana karakterin vahşice katledildiği dizide, demir tahtın sahibi 2 yıllık aranın ardından önümüzdeki günlerde belli olacak.

John Snow ve Daenarys Targaryen’in birbirleriyle yakınlaştığı ve demir tahttan daha önemli buldukları White Walkers tehdidine karşı koalisyon oluşturma çabaları görünürde başarılı görünse de 7 sezonun final sahnesinde demir tahtın mevcut sahibi Cercei Lannister, John ve Daenarys ikilisine verdiği sözü çiğnediği görülmüştü.

Kız kardeşiyle ensest ilişkisi olan Jamie Lannister ise Cercei’nin sözünü tutmaması üzerine Westeros’tan ayrılarak John ve Daenarys’ın yanına gitmek için yola koyulmuştu.

7 sezon boyunca dünya genelinde milyonlarca izleyicinin hayranlığını kazanan Game of Thrones, final sezonu karışık duygulara sahne olacak: Birçok merak edilen gizemi ortaya çıkaracak olması nedeniyle heyecana, bu denli büyük bir yapımını son bulacak olması nedeniyle de hüzne neden olacak.

Biz Westeros’a son kez dönmeye hazırlanırken, son sezonun ilk bölümü ABD’de 14 Nisan Pazar günü yayınlanacak.

Türkiye’de ise Digiturk’ün beIN SERIES SCI-FI kanalı, ilk bölümü Pazartesi 04:00’te yayınlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.