Game of Thrones kaç sezon sürmeliydi? Alternatif GOT finali (Spoiler)

Final sezonuyla hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones dizisinin kaç sezon daha sürmesi gerektiğine dair tartışmalar yaşanıyor. Oyuncular dahil çok sayıda kişinin beğenmediği 8. sezon, bazı izleyiciler tarafından yeniden çekilmesi için kampanya bile başlatıldı.

Fenomen dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B Weiss’ın 2022 yılında gösterime girecek Star Wars filmi için acele ettikleri konuşulurken, tatmin olmayan GOT hayranları diziyi daha uygun bir hale sokmak için yeniden kuruluyor.

6 bölümlük 8. sezonuyla beklentilerin çok altından kalan GOT, hayranların kurgusuna göre 10 sezon sürecek. Üzerinde pek durulmadan 1-2 bölümde işlenen “önemli” olaylar 1 hatta 2 sezona yayılacak.

NIGHT KING VE WHITE WALKERS

7 sezon boyunca “Winter is Coming” mottosunun her dile getirilişinden ürpertiye neden olan White Walkers ve Night King, 8. sezonda sadece 3 bölümde işlendi ve bitti.

Sekizinci (8) sezonun diğer bölümlerine nazaran oldukça beğenilen 3. bölümde Night King Arya tarafından etkisiz hale getiriliyordu. Ancak, söz konusu sahneden önce yapılan savaş, çok sayıda izleyiciden tam not almıştı. Yeni kurguya göre 7 ve 8. sezonun tamamı Night King ile mücadele etrafında şekillenecek.

CERSEI LANNISTER VE WESTEROS

Lena Headey’in canlandırdığı Cersei karakteri, aslında final sezonuna kadar nefret edilen bir kişilikti. Ancak, GOT’un son sezonunda diğer karakterlerin dönüşümleri, Cersei’yi sempatik gösterdi.

Cersei karakterinin değişimi, dizinin izlenebilirliğini olumsuz ve önceki bölümlerdeki gelişim süreçleriyle zıtlıklar teşkil ediyordu. Bu durumun en temel nedeni olarak 6 bölüme sığdırılmaya çalışılan dizinin final süresine dikkat çekiliyor.

Onuncu (10) sezona kadar varlığını sürdüren Cersei, o süre zarfında 8. sezonda müşahede edilen değişimi geçirmesi için daha uzun süreye sahip olacak.

DAENERYS TARGARYEN

Danny karakteri, finalde beklenen bir sonu yaşamış olsa da, son için hazırlanan olaylar pek tatmin edici değildi. “Kan” bağı ile şekillenen Danny, Night King ve Cersei’nin etkisiz hale getirilmesiyle ani değil, birkaç bölüme yayılmış bir değişim ile hayallerdeki finali taçlandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.