Game of Thrones devam dizileri geliyor: House of Dragon ve diğerleri

Game of Thrones dizisi final yaparak seyircilerin ağzında ekşimsi bir tadı bıraktı ancak Westeros‘un bol entrikalı topraklarında geçen yeni diziler geliyor. 


GOT serisinin hayranları bir şeyden emin olsunlar, o da HBO’nun birden fazla Game of Thrones evreninde gecen dizi için çalışmalara başladığı. Bu dişilerden bazıları çok yakın zamanda izleyiclere yeni heyecanlar yaşatmaya başlayacak. 


Geçtiğimiz günlerde Jane Goldman’ın yazdığı ve Naomi Watts gibi isimlerin yer alacağı Game of Thrones devam dizilerinden birinin şimdilik iptal edildiği haberi, endişeye neden olmuştu. Ancak, çok geçmeden HBO tarafından yapılan bir duyuru endişenin yerine heyecan dalgasına neden oldu. 


HBO, Kahramanlar Çağı‘nda (Age of Heroes) geçecek ilk devam dizisinde Ejderha doğumluları konu edinecek. House of the Dragon adını taşıyacak dizi, yakın zamanda çekimlerine başlanacak. Dizide, Targaryen Hanedanı basta olmak üzere ilk insanlar da işlenecek.

 
House of Targaryen dışında HBO’nun beş farklı devam dizisi üzerinde bazı fikirler yürüttüğü biliniyor. Bunlardan biri de şimdilik iptal edilen Bloodmoon adını taşıdığı iddia edilen ve Ak Gezenleri (White Walkers) konu edinen dizi de bulunuyor.


TARGARYEN DİZİSİ 


House of the Dragon dizisi, Colony ve Rampage gibi yapımlarda bulunmuş Ryan Gondol tarafından yazılacak. George R. R. Martin’in Ateş ve Kan (Fire&Blood) kıtabındaki olayların işleneceği dizi, Targaryen hanedanın Game of Thrones‘tan 300 yıl öncesini anlatacak.  Ayrıca, dizinin Ejderhaların Dansı kitabı etrafında şekillenerek Targaryen iç savaşını da içermesi bekleniyor. 


Entertainment Weekly, HBO’nun dizinin değerlendirilmesi için pilot bölüm çekilmesini istemeyi düşündüğü daha sonra fikir değiştirerek bütün dizinin çekilmesine karar verildiğini haberleştirmişti. 


Kitap serisinin yaratıcısı G.R.R Martin’le beraber daha önce çalışan Condal’ın, Game of Thrones‘ta Piçlerin Savaşı (Battle of Bastards) bölümünün yönetmeni Miguel Sapochnik ile çalışması bekleniyor. 

YENİ DİZİLER

HBO’nun farklı isimlerle Game of Thrones evreninde geçen beş farklı dizi projesi üzerinde görüştüğüne dair haberler yapılmıştı. Şimdiye kadar sadece bir tanesi House of Dragon resmi olarak duyuruldu. Ancak, HBO’nun çalışmalar sürdürdüğü biliniyor. Hatta Kahramanlar Çağında geçmesi planlanan ve başrolünde Naomi Watts‘ın yer aldığı projenin pilot çekimlerinin yapıldığı ancak daha sonra ertelenmesine karar verildiği ifade edilmişti.

Daha fazla dizinin çekilecek olmasını HBO’nun elde ettiği geliri göstererek ”kaçınılmaz” olduğunu ifade eden bazı dikkatli takipçiler, HBO‘nun serinin taşını sıkacağını savunuyorlar. Beş diziden daha fazlasını bile bekleyenler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.