Game of Thrones 8. sezonu hayal kırıklığına neden oldu: IMDB’de dibe çakıldı

Televizyon tarihinin en pahalı dizisi Game of Thrones, 8. sezonu ile birçok hayranı açısından büyük hayal kırıklığına neden oldu. Dizinin izleyicilerinin yaşadığı hayal kırıklığı, film ve dizi veritabanı IMDB puanlarına da yansıdı.

2011 yılından bu yana ekranların fenonem dizisi haline gelen Game of Thrones, dizi ve sinema sektörü için kalite rehberi olarak kabul edilen IMDB’de üyeler tarafından ortalama 9.5 puanı ile Breaking Bad, The Sopranos gibi fenomen dizilerden bile daha yüksek puanlanmıştı.

7 sezonun yüksek oortalaması, dizinin final sezonunun yayınlaması sonrasında trajik bir şekilde düşüş eğilimi göstermeye başladı. Daha önce yayınlanan hiçbir bölümde 8.1 puanın altına düşmeyen dizi, 8. sezonun 4. bölümü “The Last of the Starks” ile 6.5 puan alabildi.

Dizide yaşanan sürpriz ve Game of Thrones evreninin mantığına aykırı senaryo değişiklikleri pek çok hayran tarafından yoğun eleştiriye neden olmuştu. Dizinin yapımcıları D.B Weiss ve David Benioff’a ateş püsküren bazı kullanıcılar, özellikle son bölümü “saçmalık” olarak değerlendirdiler.

Game of Thrones’un son bölümünde Euron Greyjoy’un Daenarys Targaryen’ın ejderhasi Rhaegal’i birden fazla ballista atışını isabet ettirmesi sosyal medyada “bir dizi nasıl berbat edilir” denilerek eleştiri konusu olmuştu. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.