Formula Monaco (Monte Carlo) Grand Prix’sinde (GP) sıralama turları sonuçlandı

Formula 1 takviminin 5. yarışı olan Monaco (Monte Carlo) Grand Prix’sinde (GP) sıralama turları yapıldı. Mercedes takımının yine ilk 2 sırayı aldığı sıralama seansında, Hamilton pole pozisyonun sahibi oldu.

Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton, Pazar günü yapılacak yarışa 1.10.166’lık turuyla ilk sırada başlayacak. Hamilton’u 1.10.252 ile takım arkadaşı Valteri Bottas izledi. Üçüncü sırayı ise Red Bull’un Hollandalısı Max Verstapen, 1.10.642 ile aldı.

Ferrari’nin sezonun başından bu yana istikrarlı sürdüğü kötü performans, Monaco’da da devam etti. Sıralama turlarının ilk seansında Ferrari takımın yanlış kararıyla piste geç çıkan Leclerc, 16. sırada kaldı. Ferrari’nin eleştirilerin hedefindeki Alman pilotu Sebastian Vettel ise son seansta yaptığı hata ile bariyerlere sürttü ve zaman kaybetti. Vettel, geçişin çok zor olduğu Monaco’da 4. sıradan yarışa başlayacak

MERCEDES ÜSTÜNLÜĞÜ

Formula 1 sezonunun ilk dört yarışında olduğu gibi yine yarışa ilk iki başlayacak Mercedes, F1’de görülmemis bir üstünlük sağladı.

Şu ana kadar hem sıralama hem de yarışları ilk 2 bitirmeyi baştan Mercedes, sezon öncesindeki beklentilerin de çok üstünde performans sergiliyor.

Formula 1 Monaco GP sıralama turları sonuçları şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.