Formula 1 Çin Grand Prix’sine Mercedes damgası

Formula 1’de sezonun 3. yarışı Cin Halk Cumhuriyeti’nde yapıldı. Yarışı, Mercedes’in İngiliz sürücüsü Lewis Hamilton kazandı.

Yarışa ikinci sırada başlayan Lewis Hamilton, iyi bir çıkış sağlayarak takım arkadaşı Valteri Bottas’ı geride bırakarak liderliği ele geçirdi. Yarışın sonuna kadar liderliğini sürdüren Hamilton, 3. yarışında 2. birinciliğini alarak sürücüler klasmanında liderliğe yükseldi.

Sıralama turlarının en hızlı ismi Valteri Bottas, yarışın hemen basında liderliği takım arkadaşı Hamilton’a kaptırdı ve yarışı da 2. sırada tamamladı.

Cuma günkü antrenman seansının en hızlı ismi 4 kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel, 3. sırada başladığı yarışta startta takım arkadaşı Charles Leclerc’in gerisine düşse de, Ferrari takımının emri sonrası tekrar 3. sıraya yükseldi ve yarışı 3. olarak bitirdi. Vettel’in 21 yaşındaki takım arkadaşı Leclerc ise itiraz etmesine rağmen geri verdiği üçüncülükten sonra Red Bull’un Hollandalı sürücüsünün gerisine düşerek yarışı 5. sırada bitirdi.

Leclerc’in yarış boyunca Vettel’den daha hızlı oldumasına rağmen Formula 1’de çok sık rastlanan “birinci sürücüyü koruma” politikası nedeniyle 5. sıraya düşmesi ve Vettel’in beklentileri karşılayamamasi eleştirilere neden oldu.

Formula 1 Çin Grand Prix’sinde sıralama şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.