Formula 1 2019 oyunu ne zaman satışa sunulacak?

Motorsporları tutkunlarının heyecanla beklediği yarış oyunlarından olan Formula 1’in yayınlanma tarihi belli oldu. Peki, Formula 1 2019 oyunu ne zaman satışa sunulacak?

Codemasters tarafından 2009 yılından bu yana her yıl daha da geliştirilen Formula 1 oyunları, 2019 yılından hem içerik hem de grafik bakımından önceki oyunların bir hayli üstünde olacağa benziyor.

Yeni oyun modları ile 1980’lerin sonları ile 1990’lı yılların başına damga vuran rekabetleri gamerlara sunacak olan Formula 1 2019 büyük heyecana neden oldu.

Legend ve Anniversary adlı iki edisyonu daha satışa sunacak Codemasters, Legend ile Senna-Prost rekabetini, Anniversary ile de klasikleşmiş Formula 1 araçlarıyla oynanmasına olanak sağlayacak.

Grafiklerdeki gelişmelere ek olarak, bu yıl araç kontrollerinin daha zor olacağına dair iddialar mevcut. Ayrıca, yapay zekanın da(AI) bir hayli geliştirildiği ve oyuncuları önceki yıllara göre daha zorlu yarış deneyimlerinin beklediği ifade ediliyor.

Çok sayıda oyuncunun kavuşması beklediği Formula 1 2019 oyununun satış tarihi ne zaman? Codemasters, oyuna erken erişim ile 25 Haziran, diğer oyuncuların ise 28 Haziran’da satın alabileceklerini duyurdu.

FORMULA 1’DE YENİ DENEYİMLER

Oyun geliştiricisi Codemasters, sadece Ayrton Senna ve Alain Prost’u değil,  ayni zamansa Formula 2 araçlarıyla da oynamasının önünü açan yeni oyun moduyla her zamankinden daha iddialı bir şekilde geliyor.

Ayrıca, Formula 1 kariyeri yapmak isteyenler PES ve NBA’de olduğu gibi önce kendilerini takımlara begendirmeleri gerekiyor. Bunun için de henüz tam belli olmasa da belli sayıda F2 yarısı yapması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.