Filistinli kadın İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırısında hayatını kaybetti

Zeina Al Omor’un cenazesinde ağlayan kadının akrabaları [Ibraheem Abu Mustafa/Reuters]

İsrail ve Filistinli silahlı grupların çatışmasından sonra İsrail Hava Kuvvetlerinin Gazze’ye düzenlediği Hava bombardımanında 53 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti, bir çok kişide yaralandı. İsrail ve Filistinli silahlı gruplar arasındaki çatışma 2014 yılındaki Gazze savaşından bu yana yaşanan en ağır çatışma olduğu belirtiliyor.

Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı sözcüsü Ashraf al-Qedra; Gazze Şeridinin Güneyinde bulunan Khan Yunus’a yapılan saldırı sonucunda şarapnellerin isabet ettiği Zeina Al Omor olduğu teşhis edilen kadının öldüğünü ve bir çok sivilin de yaralandığını açıkladı.

İsrail Gazze’nin Güneyine yönelik ilk saldırısını geçtiğimiz Çarşamba günü İsrail ordusuna yönelik gerçekleştirilen havan saldırısına karşılık olarak yapmıştı.

Perşembe gününün ilk saatlerinde,İsrail Hava Kuvvetleri Gazze’nin Kuzeyinde 4 hedefe yönelik hava operasyonu düzenledi, ilerleyen saatlerde de Gazze’nin Güneyinde 4 hedefe yönelik hava operasyonu düzenlendi.

İslami Cihad, Perşembe günü yaptığı açıklama ile İsrail birliklerinin Gazze-İsrail sınırında gerçekleştirdiği operasyon esnasında 5 havan atışı ile İsrail birliklerine yönelik gerçekleştirilen saldırının sorumluluğunu üstlendi.

 

 

Kaynak: Al Jazeera

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.