Fenerbahçe – Galatasaray basketbol maçında YSK protestosu: “HAK, HUKUK, ADALET”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 27’nci haftasında tasında oynanan Fenerbahçe Beko-Galatasaray Doğa Sigorta maçında YSK’nın Istanbul kararını protesto eden taraftarlar “Hak, Hukuk, Adalet” sloganı attılar.

Ülker Arena’da Fenerbahçe Beko’nun 90-67 kazandığı maçın son dakikasında ayağa kalkan taraftarlar, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararını, Cumhuriyet Halk Partisi ile özdeşleşen “Hak, Hukuk, Adalet” sloganı ile protesto ettiler.

12 bin kişi kapasiteli Ülker Arena’da atılan sloganlar, iktidar partisine ve ortaklarına olan tepkinin yansıdığı son yer olarak dikkat çekiyor. Politik tavrı ile bilinen Fenerbahçe’nin basketbol taraftarı daha önce de Atatürk’e yönelik iktidar kanadından yapılan yorumlara da “İzmir Marşı” okuyarak yanıt vermişti.

YSK kararını eleştiren TUSİAD basta olmak üzere bazı kişi ve kurumları “Had bildirmekle” tehdit eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Fenerbahçe taraftarını duruşu hakkında da yorum yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.