Erdoğan: “Uber konusu bizim için bitmiştir”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Reçel Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde esnaf ve sanatkarlarla iftarda buluştu. Iftardan sonra bir konuşma yapan Erdoğan, “Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir” dedi.

Taksici esnaf için ÖTV vergisinin sıfırlandığını hatırlatan Erdoğan, “taksi soförlerimizin çağın gerçekleriyle donatılması gerektiğini” ifade etti.

Erdoğan’ın çağın gerekleriyle ifadesiyle, “taksici esnafının sık sık basına yansıyan darp, dolandırıcılık ve müşterilerine yönelik tutumlarını mı kast ettiği yoksa teknolojik gelişmenin yakalanması mı” olduğu anlaşılmadı.

Erdoğan’ın açıklamalarıdan satır başları şöyle:

“İstanbul’u dünya şehri haline getirdik, eksiklerimizi beraber çözeceğiz. Önümüzde çözülemeyecek hiçbir mesele, aşılamayacak hiçbir engel yoktur.

“Taksi şoförlerimizin çağın gerekleriyle donatılması gerekiyor. Ticari olarak kullanılan araçların yenilenmesi için ÖTV’yi sıfırlamıştık.

“Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yok. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Sizler hangi yasaya göre böyle bir şey çıkardınız, döküldünüz sokaklara Uber de Uber diyorsunuz. Bunun için de Uber taksiciler kuruluşunun şahsa ben randevu vermedim, hala da vermiyorum. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir.

“YSK’nın tespitlerine göre İstanbul’daki 31 bin 186 sandığın 754’ünün başkanları, açıkça kanuna aykırı şekilde atanmıştır. İşte hırsızlık burada.

“Sandıklara yeteri kadar sahip çıkamadığımız için bizim eksiğimizin, hatamızın, yanlışımızın da bir nebze payı var. Peki hırsızın hiç mi suçu yok?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.