Erdoğan: İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Osman Torun Camii’nin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, 23 Haziran seçimini işaret ederek, “Ülkemizde sandık var biliyorsunuz, herhalde bu sandığın hakkını vereceğiz? İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız” dedi.
Erdoğan sözlerinin devamında açılışını gerçekleştirdiği Hacı Osman Torun Camii’ni göstererek, “Kendi kültürlerinde şu gördüğünüz anlayışın olmadığı kişilere bu işi bırakmayacağız. Gece gündüz çalışarak inşallah bu işin hakkını verelim diyorum” ifadelerini kullandı.
Hacı Osman Torun Camii için, “Adeta bir külliye gibi burada bir faaliyette bulunacak” diyen Erdoğan şunları kaydetti:
“Etraf Selçuklu mimarisinin güzle bir örneğini teşkil ediyor. Tabii yapılacak iş bundan sonrası başta müftülüğümüz olmak üzere burada görev yapacak tüm yönetici arkadaşlarımızın bu işin hakkını vermeleri gerekir. Buralardan yetişecek çocuklarımız bizim için önem arz ediyor. Rabbim bizleri Ramazanı şerife kavuşturduğu gibi inşallah Ramazan Bayramı’na da kavuştursun diyorum.
Gerçekten sıkıntılı bir Ramazan geçiriyoruz Suriye’de Arakan’da Libya’da tüm İslam ülkelerinde ne yazık ki bu sıkıntıları yaşıyoruz. İnşallah bu sıkıntıların da açılmasını diliyorum.”
Erdoğan ardından İstanbul seçimlerine ilişkin olarak da şöyle konuştu:
“Ülkemizde sandık var biliyorsunuz, herhalde bu sandığın hakkını vereceğiz? İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız. Kendi kültürlerinde şu gördüğünüz anlayışın olmadığı kişilere bu işi bırakmayacağız. Gece gündüz çalışarak inşallah bu işin hakkını verelim diyorum. Ülkemizde demokrasi zaferi ile bu işi noktalayalım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.