Portland Trail Blazers oyuncusu Enes Kanter, NBA ile NBATürkiye arasında krize neden oldu: İlişki sonlandırıldı

Portland Trail Blazers forması giyen Enes Kanter, NBA yönetimi ile Türkiye’deki yerel bir sosyal medya ajansı arasında kriz çıkmasına neden oldu. NBA, Kanter’in play-off yarı finallerindeki performansına değinmeyen @NBATurkiye Twitter hesabını yöneten ajansla işbirliğini sonlandırdığını duyurdu.

NBA yönetiminde üst düzey bir yetkili olan Mark Tatum yaptığı açıklamada “Türkiye’de yaşayanların Enes Kanter’in bütün maçlarını NBA pass aracılığıyla kesintisiz izleyebilirler” dedi. Sözlerine devam eden Tatum, @NBATurkiye Twitter hesabının Kanter’e yönelik görmezden gelme tutumuyla ilgili olarak da şunları söyledi, “NBA Türkiye hesabını yerel bir ajans yönetiyor. Biz, onlarla olan ilişkimizi donduruyoruz.”

Enes Kanter, Fethullah Gülen’e olan yakınlığını sosyal medya hesaplarından paylaşan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yine sosyal medya üzerinden “diktatör” dediği için tepki çekmişti. Kanter, yaptığı siyasi açıklamalar nedeniyle Türkiye Milli Takımına çağrılmamıştı.

ABD başını sık sık Türkiye’de Enes Kanter’e yönelik tutumu haberlestiriyor. Son olarak Kanter’in Türkiye pasaportunun iptal edilmesiyle takımının Avrupa kampına katılamaması yoğun ilgi görmüştü.

Portland Trail Blazers forması ile takımı adına önemli bir performansa imza atan Kanter, konferans play-off yarı finallerinde Denver Nuggets’a karşı ilk maçta 26 sayı, 7 ribaunt ikinci maçta ise 15 sayı, 9 ribauntla takımının en skorer isimlerinden olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.