Ekrem İmamoğlu zafer konuşması yaptı: ”Parti merkezlerinden, ilçelerinden ve illerinden referans kağıtlarıyla işe girme dönemleri bitmiştir”

AA ve ANKA’nın verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, zafer konuşması yaptı. İmamoğlu, ”Parti merkezlerinden, ilçelerinden ve illerinden referans kağıtlarıyla işe girme dönemleri bitmiştir” dedi.

İşte İmamoğlu’nun açıklaması:

Gerçekleri de üzerini örterek asla ve asla izleyemezsiniz bugün sandıklardan oy pusulalarını yanı sıra aynı zamanda bir de hesap pusulasının çıktığını tüm vatandaşlarıma duyurmak isterim. Vatandaş, 31 Mart’tan bugüne bu ülkeye yaş atılanların yapılan büyük haksızlığın hesabını kesmiştir İstanbul’da 1 sayfa kapandı. Yeni bir sayfa açıldı anlamına gelmiyor İstanbul’da herkesin yeni ve ortak bir sayfa açması anlamına geliyor. Yeni bir başlangıç anlamına geliyor. Bu yeni sayfada İstanbul’da artık; adalet eşitlik, sevgi, hoşgörü olacak; israf, şatafat, kibir ve ötekileştirme bitecek.

Bugün 16 milyon İstanbullu demokrasiye olan inancımızı adalete olan güvenimizi taze demiştir. Yalnız bana oy verenler değil, seçimleri büyük bir olgunluk ve sükûnet içerisinde geçiren tüm vatandaşlarımız sağlamıştır. Her birine yürekten teşekkür ediyorum, halkımıza İstanbul’da hemşerilerimize minnet duygularını iletiyorum.

Sizler, Türkiye’nin demokrasi itibarını tüm dünyanın gözleri önünde koruduğunuz ve Türkiye’yi yakın coğrafyadaki bazı ülkelere benzetme gayretinde olan dünya ülkelerine de işin aslını öğrettiniz. Yüzyılı aşan demokrasi geleneğimizde milletçe sahip çıktınız.

Teşekkürler İstanbullu hemşerilerim. Tabii ki, başta sevgili eşime, oğullarıma, kızıma, sevgili anne ve babama kız kardeşime ve bütün aileme Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partinin Genel Başkanlarına, Genel Başkan yardımcılarımız, Anadolu’nun dört bir yanından gelip kayıt kampanyamıza destek olan belediye başkanlarımıza, il ve ilçe başkanlarımıza, İstanbul’daki il başkanlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti örgütlerine, sahada çalışan üyelerine ve özellikle sayıları 150 bini aşan demokrasi ve adalet davasına inanan yürekli İstanbul gönüllerine yanımızda duran tüm partililere, HDP seçmenlerine, Milliyetçi Hareket Partisi seçmenlerine, AK Parti’nin seçmenlerine, Saadet Partili seçmenlerine, Vatan Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, BDP ve bütün siyasi parti seçmenlerine, aynı mahalledeki komşularımızı aynı zamanda bu güzel şehirde yaşayan insanlarımıza vatandaşlarımıza; ister Türk, ister Kürt, ister Çerkez, ister Ermeni, Rum, ister Süryaniler yani kısacası bu şehrin ve bu milletin asil vatandaşlarına, yakın yol arkadaşım olan İstanbul’un çocuklarına dinamik gençlerine dualarıyla beni ayakta tutan hanımefendilere, annelerimize, ninelerimize, kadınlara, beyefendilere, başarılı kampanya stratejisinden uygulamasına kadar planlayan ve yöneten kampanya direktörü müze bütün yol arkadaşlarına ekiplerine çalışma arkadaşlarına, ilk günden beri yanında olan sevgili basın danışmanı, sosyal medya ve diğer ekibimize, toplantı ve mitingleri yöneten yüzlerce yol arkadaşıma, her zaman yanında olan polis koruma arkadaşlarıma, aynı zamanda tüm güvenlik görevlilerine, sahada çalışan meydanlarda çadırlarda ve sandıklarda görev yapan herkese teşekkür ederim.

Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi dışlamadan çalışacağım. Bugün benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır. Vatandaş, bana İstanbul’un işsizlik ve yoksullukla mücadele seferberliğini; İstanbul’un yeşil alanlarda donatma seferberliğini, hızlı kaliteli ve ucuz ulaşım seferberliği başlatmak ve sonuca ulaştırmak için kutsal bir görev vermiştir. Bu benim hayatımdaki en değerli, en gururlu, en onurlu görevdir. Bu görevi çocuklarıma, eşime, aileme ve tüm istanbullara mahcup olmadan layıkıyla yapmaktan başka hiçbir gündemim, hiçbir önceliğim yok ve olmayacaktır.

Bu seçim yani oluşturduğumuz İstanbul ittifakı, Türkiye için var olan pek çok önyargıyı da yok etmiştir. Çünkü biz hayat tarzı görünüşü konuşması siyasi düşüncesi birbirinden çok farklı insanlar olarak sevgi ve saygı ortaklığında buluştum bugünden sonra her kim giyimine bakarak hayat tarzına bakarak bir başkası hakkında önyargı oluşturuyorsa İstanbul ittifak aklına gelsin artık önyargılı ayrıştırma dönemi bitmiştir. Kardeşlik, sevgi ve saygı dönemi başlamıştır.

Ben, bu kenti tek başıma yönetecek değilim, öyle bir daha dünyada da yok zaten. Herkesin de her insanımız dan yararlanacağım. Siyasi görüşü ne olursa olsun, çalışkan olan herkes benimle çalışacaktır, çalışabilir. Parti merkezlerinden, ilçelerinden ve illerinden referans kağıtlarıyla işe girme dönemleri bitmiştir.

Değerli milletim, kıymetli İstanbullar, partiler kutsal yapılar değildir. Dünyaya farklı bir pencereden baksa da temel amacı milletinin kalkınması ve mutluluğu için çalışan yapılar olmasıdır. Yani partiler bir amaç değildir, hizmette aracıdır. Bunu her vatandaşımızın bilmesini ve duymasını istiyorum. Partiler gibi liderleri de kutsal değildir. Bir parti başkanı, bir Belediye Başkanı ya da bir Cumhurbaşkanı fark etmez; onları kutsallaştırmak milletin üzerinde bir yere konumlandırmak asla doğru değildir. Liderler, milletlerin gerisinde değil, içinde olmayı gerektirir. En büyük millettir. Çünkü Egemenlik Kayıtsız Şartsız, Kayıtsız Şartsız sadece ve sadece milletindir.

Milyonlarca vatandaşın çok büyük sevgi gösterilerine mazhar olmak, iltifatlar duymak liderlerin ayaklarını yerden asla kesmemeli; aksine başta kendime gösterilen bu ilgi ve büyük sevgi karşısında ancak boynumu bükerim. Rahmetli dedem ‘makamın büyüdükçe boynun bükülsün’ derdi. Milyonlarca insana mahcup olmamak için çok çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.