Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde Kayyım Cumali Atilla’nın makam odasındaki lüks görenleri şaşırttı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen HDP’li Selçuk Mızraklı, başkanlığı devraldığı Kayyım Cumali Atilla’nın makam odasının görüntülerini Twitter hesabından paylaştı.

Görüntülerde Cumali Atilla’nın zevkine göre düzenlediği makam odasında pahalı olduğu düşünülen koltuk, masa ve yer ile duvar döşemeleri dikkatleri çekiyor.

31 Mart’ta yüzde 62.93 oy oranıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mızraklı, AKP tarafından yapılan itirazlar nedeniyle gecikmeli de olsa aldığı mazbata sonrasında ilk defa girdiği makam odasının şatafatı karşısında büyük şaşkınlık yaşadığı ve “talan ve israfın göstergesi” dedigi duyuluyor.

Makam odasının genişletildiği, bazı noktalara yeni kapılar eklendiği ve banyonun da yine kayyım Atilla’nın isteği doğrultusunda yeniden düzenlediği belirtiliyor. Özel olarak yapıldığı kaydedilen banyoda şık parkeler dikkatleri çekiyor.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Kaymakamlıktan görevini sürdürürken Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine kayyım olarak atanan Cumali Atilla, 2 yıl boyunca atanmış belediye başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart seçimlerinde de AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Baskan adayı olmuş ancak HDP’li Selçuk Mızraklı karşısında ağır bir yenilgi almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.