Devlet memurundan AKP’ye oy vermeyenlere hakaret: Piç kuruları

Trabzon Pelitli Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Usta’nın, muhalefete oy verenler için, ‘piç kuruları’ hakareti ve CHP’li Ekrem İmamoğlu için de ‘Kemalist zavallı’ sözleri CHP tarafından yargıya taşındı.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Usta’nın sosyal medyadan yaptığı bu paylaşım üzerine, CHP İl Başkanı Güzide Önsel Uzun suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

İşte o paylaşım:

Usta, paylaşımında şu hakaretleri savurdu:

“Arkadaşlar 2’nci 15 Temmuz Darbe girişimi bu. Allahsız Fetöcü ve Kemalistler, ‘Martın Sonu Bahar’ şifreleri ile sandık başkanları, Fetöcü memurlar ve satılmış müşahitlerle İstanbul’u almış gösterdiler. İstanbul’un 25 ilçesini AK Parti alacak, Başkanlığı kaybedecek. Yok ya! Kimi kandırıyorsunuz? Ankara da aynı. Ekrem İmamoğlu, Fetöcüler’le beraber ve Kemalist bir zavallıdır. Bu adamı tebrik eden, AK Parti’ye gönül vermiş kim varsa kınıyorum. Yer Uyanık, Gök Uyanık, Düşman Uyanıkken Uyumak, Maskaralıktır/İnlerinize Gireceğiz Allahsız Piç kurularının. Reis Biz Hazırız Yolun Yolumuzdur.”

CHP İl Başkanı Uzun, hakaret içerikli paylaşımla ilgili, “Trabzon yıllardır AKP politikalarıyla yönetilmesine karşın hiçbir sorunu çözülmedi. Hiçbir yatırım yapılmıyor. Ama AKP’nin yetiştirdiği militan kadroları, tıpkı bu Müdür gibi, devletin kadrolarında görev yapmaya devam ediyor. Maalesef Trabzon kıskaç altında” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.