Deneyimli gazeteci Orhan Uğuroğlu’dan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan’la ilgili yeni parti iddiası

Deneyimli gazeteci Orhan Uğuroğlu, AKP’nin eski kurmaylarıyla ilgili önemli bir iddiada bulundu. Uğuroğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti için beraber çalıştıklarını iddia etti.

Nevşin Mengü’nun DW Türkçe’de sunduğu Bire Bir programına konuk olan Orhan Uğuroğlu, iddia edilenin aksine Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun beraber çalışmadıklarını, aksine ayrı partiler kurmak için çalıştıklarını dile getirdi.

Ali Babacan’ın da Ahmet Davutoğlu ile güç birliğine gittiğini ve ikilinin asil hedeflerinin erken bir seçimle söz sahibi olmak değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görev suresinin biteceği 2023 yılı için hazırlandıklarını dile getirdi.

Ayrıca, Davutoğlu’nu halihazırda AKP’li bazı milletvekillerinin de desteklediğini ve Erdoğan’ın bu durumdan rahatsız olduğu kaydetti. Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde, Erdoğan ve yakın çevresinin Davutoğlu’na yönelik AKP teşkilatında olan sevgi ve destekten korktuğunu, Başbakanlık görevinden ayrılmasına zorlanmasının altındaki esas nedenin bu sevgi olduğunu sözlerine ekledi.

Uğuroğlu, Babacan ve Davutoğlu’nun hazırlıklarını yaptıkları yeni partilerini AKP’nin bir kopyası olmayacağını, merkeze konumlanarak hedef spektrumu geniş tutmayı hedeflediklerini söyledi.

DAVUTOĞLU GÜNAH KEÇİSİ

Ahmet Davutoğlu’na ve AKP’ye oluşturulacağı tehdidin farkında olan Saray çevrelerinin, kamuoyunu Davutoglu’na karşı yönlendirdiği iddiasında bulunan Uğuroğlu, Suriye ‘deki iç savaş başlamadan önce Davutoğlu’nun çok çaba sarfettiğini ancak sonuç olarak suçlanan o olduğunu ifade etti. Ayrıca, sosyal medyada da sıkça kullanılan ve Davutoğlu’na yönelik eleştirilerin ana kaynağı olan “Emevi camisine namaz” sözünü Davutoğlu’nun değil, Erdoğan’ın söylediğini ancak kamuoyunu yönlendirmekte oldukça başarılı olan Erdoğancı kadroların sözün sahibini Davutoğlu yaptığını iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.