Davutoğlu konuştu, AKP medyası görmezden geldi

Eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, liderliğini yaptığı Gelecek Partisi’nin kuruluşu ve parti polikasiyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu’nun konuşması AKP medyası olarak tanımlanan ana akım kanallar tarafından görmezden gelindi.

30 dakikadan uzun süren konuşması esnasında “devlet” içindeki yozlaşma, nepotizm, hukukun kişi ve partileri çıkarı için kullanılması gibi konularda AKP’ye isim vermeden ağır eleştiriler yönelten Davutoglu, bu sorunların düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

Davutoğlu, Türkiye siyaset tarihinin en önemli açıklamalarından birini yaparken, CNN Türk, NTV ve Habertürk gibi kanallar ya konuşmayı hiç vermediler ya da Davutoğlu’nun açılış konuşmasını verdikten sonra yayını kestiler.

Eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı sıfatlarını taşıyan Davutoğlu’nun çoğunlukla görünmezden gelinmesi, ana akım medyanın “işlevi” hakkındaki önceden bilinen gerçekleri tekrar göstermiş oldu.

Online mecralar aracılığıyla takip edilen Davutoğlu’nun konuşması, ekonomi, adalet, yolsuzluk, siyasi parti yönetmeliği, dış politika ve siyasi ortamın “sorun çözme” konusundaki kısırlığına yönelik eleştiri ve çözüm yollarını içeriyordu.

Davutoğlu’nun konuşması vermeyen Habertürk kanalı, yine de Ebru Bakının sunucusu olduğu programda Davutoğlu’nun konuşması yorumlandı.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi AKP kökenli isimlerin parti kurma çabalarını sürdürürken bazı yorumcular, AKP ve dolayısıyla Erdoğan’ın ana akım medya üzerindeki kontrolüne dikkat çekerek “seslerini nasıl duyuracaklari” konusunda pek çok soru yöneltmişlerdi. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.